Rezultate te kerkimit per termin: +Tregtise

Meta: total 1000 / total_found 2681 / time 0.019 / keyword[0] tregtise / docs[0] 2681 / hits[0] 3940 /
Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara
  • 2019-02-05

Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas të dhënave të INSTAT, në 2018-n, u importuan nga Kolumbia mallra me vlerë gati 2 miliardë lekë, me një rritje prej 136% në krahasim me vitin e mëparshëm,

No Pic available
  • 2017-08-26

Brnabi: Sbesoj që Serbia do njohë Kosovën. Ka dhe një apel për ndeshjen

Edhe pse në proçes dialogu me një kryeministre të re, Ana Brnabi, kryeministrja e Serbisë nuk beson se Serbia do ta njohë ndonjëherë shtetin e Kosovës. Në një intervistë për Ora News,  Brnabi tha se vendet duhet të përqëndrohen në integrimin rajonal dhe njëkohësisht të përp

Plani i Trumpit per murin shtyn Meksiken per partnere te rinj tregtare
  • 2017-02-19

Plani i Trumpit per murin shtyn Meksiken per partnere te rinj tregtare

brbrMeksika do te kerkoje marreveshje tregtare me vende te tjera pasi presidenti amerikan Donald Trump kercenoi se do te taksonte eksportet e saj drejt SHBA-se deklaroi ministri i Jashtem meksikan Luis Videgaray per agjencine gjermane te lajmeve DPAbrbr brbrQellimi yne kryesor eshte qe Meksika

Amazon do shperndaje porosite me dron
  • 2017-02-16

Amazon do shperndaje porosite me dron

brbrNe te ardhmen pakot e Amazon mund te mberrijne ne destinacion si puna e shiut nga qielli TechSot raporton se gjiganti i tregtise online ka siguruar patenten per nje sistem shperndarje te dergesave nepermjet droneve e cila kursen kohe dhe energjine e nevojshme qe harxhojne avionit teksa ulen n

Analiza e DW  Rumania e re Si ndikoi korrupsioni ne bashkimin e shoqerise civile
  • 2017-02-05

Analiza e DW Rumania e re Si ndikoi korrupsioni ne bashkimin e shoqerise civile

p styletext-align justifyPrej 25 vitesh Rumania eshte ne rrugen e riperteritjes Nje vend qe si vende te tjera te ish-bllokut komunit lufton me trashegimine e epokes komuniste Here mire here keq Nje hap para dy hapas pas Pastaj serish dy hapa perpara dhe nje pas Keshtu vazhdon historia gjithe keto vi

Ekonomi peruron shtegun e bicikletave ne Belsh investim i MZHETTS
  • 2017-02-04

Ekonomi peruron shtegun e bicikletave ne Belsh investim i MZHETTS

brbrMinistrja e Zhvillimit Ekonomik Turizmit Tregtise dhe Sipermarrjes Milva Ekonomi mori pjese kete te premte ne Festivalin e Ushqimit ne Liqenin Seferan Belsh nje event qe synon te promovoje dhe te zhvilloje turizmin ne kete rajon me vlera te vecanta natyrore por edhe me tradita kulturore dhe k

May do takohet me Trump
  • 2017-01-27

May do takohet me Trump

brbrKryeministrja e Britanise Tereza May ndodhet ne SHBA ku pritet te zhvilloje nje takim ne Shtepine e Bardhe me presidentin Donald Trump Dy lideret aleate do te qendrojne se bashku per te pakten nje ore per te diskutuar per tre ceshtje kyce Marreveshjen e tregtise mbrojtjen dhe marredhenien speci