Rezultate te kerkimit per termin: +Treguam

Meta: total 1000 / total_found 1308 / time 0.000 / keyword[0] treguam / docs[0] 1308 / hits[0] 1421 /
Basha: Nuk e njohim policinë, mosbindje civile nga jugu në veri
  • 2019-02-26

Basha: Nuk e njohim policinë, mosbindje civile nga jugu në veri

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka folur nga selia e PD para simpatizantëve pas mbylljes së protestës para Kuvendit, e cila u shoqërua me tensione Basha tha se opozita nuk do të njohë policinë që ushtroi dhunë ndaj qytetarëve dhe se mosbindja civile do shtrihet nga jugu në veri. I treguam Ma

Ekskluzive, procesverbale që bëjnë fajtorë për aksidentet, minatorët e vdekur!
  • 2019-02-14

Ekskluzive, procesverbale që bëjnë fajtorë për aksidentet, minatorët e vdekur!

Sipas të dhënave zyrtare, nga viti 2008 janë aksidentuar të paktën 221 minatorë, 34 prej të cilëve kanë humbur jetën. Referuar dokumenteve të Inspektoriatit të Punës, thuajse në të gjithë aksidentet, shkak bëhet moszbatimi i rregullave të sigurimit teknik. Por, në këtë punë të

Top Story/ Shqipëria shpenzon më tepër për një të burgosur, sesa për një student
  • 2019-02-07

Top Story/ Shqipëria shpenzon më tepër për një të burgosur, sesa për një student

Një tjetër problem që hasen burgjet tona, është mbipopullimi, i cili vjen nga një sërë shkaqesh të ndryshme. Më kryesorja, siç treguam në fillim të dokumentarit është ajo e shtimit të kategorive për veprat penale dhe mungesa e dënimeve alternative. Mendoj që Gjykatat, në periudh

Zbardhen përgjimet e Balilit: Shko gjej një vend dhe shkarkoje
  • 2019-01-18

Zbardhen përgjimet e Balilit: Shko gjej një vend dhe shkarkoje

Në datën 6, atëherë kur skafi me drogë dallohet nga greku, i cili po e priste në plazhin e braktisur të Zakinthos, Keli flet me Georgis Alifantis. Gazeta SI sjell më poshtë bisedën e tyre të plotë. Keli: O vëlla Alifantis: Makina është brenda, nuk del dhe babin (Dalanaj) e kam sje

Konstituimi i KLP, Arta Marku: Gur themeli për sistemin e drejtësisë së re
  • 2018-12-11

Konstituimi i KLP, Arta Marku: Gur themeli për sistemin e drejtësisë së re

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, një nga organet e reja sipas reformës në drejtësi është ngritur sot pasi në një mbledhje maratonë janë zgjedhur 11 anëtarët. Themelimin e këtij institucioni e ka përshëndetur edhe kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, duke e quajtur gur themel

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!
  • 2018-11-21

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!

Elseid Hysaj e analizoi kështu suksesin e Shqipërisë ndaj Uellsit në intervistën e tij pas ndeshjes. Sa të erdhi keq për atë skuadër që pe në Loro Boriçi? Shumë keq të shikoja skuadrën të vuante në fushë, por i kënaqur që të mos e humbim këtë vit me humbje. Ne humbën ndaj Sko

Qumështi depo infeksionesh, në treg me bakterie 320 herë mbi normën
  • 2018-11-20

Qumështi depo infeksionesh, në treg me bakterie 320 herë mbi normën

Kur blini një shishe qumësht në shishet plastike të përdorura duhet të keni parasysh se bashkë me qumështin po blini edhe një sasi të madhe infeksionesh. Pak ditë më parë ju treguam se si nënproduktet e qumështit, i gjen të shiten në tokë në pluhur. Për të treguar se sa është