Rezultate te kerkimit per termin: +Tregues

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.610Z

"Zgjedhjet, tregues stabilitetit"

Presidenti Bamir Topi, siguroi dje Kongresmenin amerikan Eliot Engel se Shqiperia, do te zhvilloje zgjedhje te lira dhe te ndershme. Gjate takimit, kreu i shtetit vuri ne dukje se ecuria pozitive e situates parazgjedhore ne vend, perfundimi me sukses i pajisjes se shtetasve shqiptare me karta identi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.023Z

LSI Rama Buxheti 2011 tregues stabiliteti ekonomik

Levizja Socialiste per Integrim pershendet miratimin e buxhetit per vitin 2011. Sekretari i Pergjithshem i LSI-se Luan Rama e ka cilesuar ate si tregues te stabilitetit ekonomik te vendit. Buxheti i shtetit per vitin 2011 shpreh me se miri stabilitetin ekonomik do te thosha ne menyre te vecante

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.254Z

Rama: Marrja e Eurobondit, tregues i përmirësimit ekonomik

Në një takim me Dhomën e Tregtisë dhe Shoqatat e Biznesit, kryeministri Edi Rama deklaroi se marrja e eurobondit është një tregues i qartë i përmirësimit ekonomik të vendit. Përfunduam me sukses operacionin e Eurobondit dhe fakti që tregjet u përgjigjën me pozitivitet është përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.350Z

PS: "Xhaferi, tregues i paaftësisë së qeverisë"

Selia rozë reagoi dje pas deklaratës se ministrit të Kulturës, Ferdinand Xhaferi, për kthimin e eshtrave të Ismail Qemalit në Shqipëri. Zëdhënësja e selisë rozë, Armela Imeraj vuri në dukje se një deklaratë e tillë tregon paaftësinë e ministrit dhe të qeverisë. "Deklarata e Mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.605Z

Topi: Zgjedhjet, tregues i stabilitetit

Presidenti i Republikes deklaron se zhvillimi i zgjedhjeve te drejta dhe te pakontensueshme do te jene nje tregues i qarte i stabilitetit te konsoliduar politik te vendit. Ne nje takim te zhvilluar sot ne Pallatin e Brigadave me Kongresmenin amerikan, Eliot Engel, presidenti Topi vleres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.178Z

Eksportet, me tregues mjaftë pozitivë

Sektori i eksporteve vazhdon që të ketë tregues mjaft pozitivë. Sipas drejtoreshës së Statistikave Ekonomike Elsa Dhuli, eksportet kanë pesuar një rritje me 7.5 përqind në muajin janar ndërkohë që importet kanë pësuar ulje. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.827Z

Berisha Urbanizimi tregues i zhvillimit

E merkure 21 Dhetor 2011 1649 KRYEMINISTRI SALI BERISHAMbledhja e qeverise dhe fjala e kryeministrit i eshte kushtuar urbanizimit te shoqerise shqiptare fakt ky qe doli pas publikimit te rezultateve te censusit. Duke zgjedhur te mos flase per problemet urbanistike dhe sociale qe levizja e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama