Rezultate te kerkimit per termin: +Trenit

Meta: total 1000 / total_found 4813 / time 0.002 / keyword[0] trenit / docs[0] 4813 / hits[0] 6830 /
Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?
  • 2019-04-10

Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Admir Murataj dhe polici nga Fushë-Kruja, Florin Merlika, të cilit i kishte “vjedhur” pamjen e jashtme me maskën prej tullaci që kishte vendosur gjatë grabitjes Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit Nënë Tereza, pas super-grabitjes së 10 milionë

Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!
  • 2019-04-10

Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, Top Story gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor Elbasan Cable. Ai është në pronësinë e zotit Al

Ambulanca ngec në shina, treni e bën përshesh dy të vdekur (VIDEO)
  • 2019-04-06

Ambulanca ngec në shina, treni e bën përshesh dy të vdekur (VIDEO)

Një aksident i rëndë është fiksuar nga kamerat e sigurisë së një hekurudhe në Poloni. Aty shihet sesi ambulanca pasi ka kaluar shinat e para është ndaluar nga trau i dytë dhe ka mbetur në mes të vendkalimit të trenit. Në përpjekje për t’u kthyer mbrapsht shoferi i ambulancës

Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)
  • 2019-04-04

Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)

Dy ngjarje kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Fillimisht, rreth orës 21:45 u raportua për të shtëna me armë zjarri në zonën e parkut të qytetit, ndërsa më pas policia gjeti një automjet të djegur në lagjen Afrim i Ri. Mësohet se makina e djegur është e tipit “BMW”,

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

Policia kreh edhe Durrësin, 5 të arrestuar me 21 kg drogë çokollatë
  • 2019-03-14

Policia kreh edhe Durrësin, 5 të arrestuar me 21 kg drogë çokollatë

Policia e Shtetit është kujdesur që në Ditën e Verës të mos ketë festë për disa grupe kriminale në Shkodër, por aksionin e saj e ka shtrirë sot edhe në Fier e Durrës, ku është sekuestruar një sasi e konsiderueshme droge në formë çokollate, kokainë dhe armë. Pas arrestimit të