Rezultate te kerkimit per termin: +Tribu

Total: 130
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.246Z

Një tribu e izoluar nga bota, publikohen foto dhe video

Amazonë, 5 Shkurt NOA – Vetëm një ditë  më parë kanë qarkulluar disa fotografi të pabotuara të këtij fisi misterioz të zbuluar në vitin 2008. Tashmë ka mbërritur dhe një video. Në zemër të Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.527Z

Të fundit në llojin e tyre! Fotografi britanik paraqet tributë indogjene

Fotografi britanik Jimmy Nelson ka udhëtuar nëpër botë ku ka fotografuar tributë indigjene  dhe për t`i përmbledhur ato në një libër. Libri titullohet Before They Pass Away (Para se të ndërrojnë jetë) dhe në të gjenden imazhe të tribuve që nga pjesëtarët e Los Gauchos në Argjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Amazonë, tribuja e trembur qëllon me shtiza avionin që i fotografonte

Të tjera rreth shkrimit FOTO AMAZONE - Burrat e një fisi tribu në pyjet e thella të Amazonës, kanë qëlluar me shtiza, të trembur pasi po i fotografonin nga lart. Tribuja, e cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.965Z

Zbulohet një fis indigjen totalisht i izoluar - Fotot - Video

Transmetuar më 01.08.2014 - 23:32 Pamjet që shikoni ofrohen për herë të parë dhe për këta njerëz ky është kontakti i parë me botën e jashtme. Sepse kjo tribu në xhunglën e Amazonës në Brazil asnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Gjykatësja me shishe vodka në foto, shkarkohet nga detyra

Buriaza, 14 Shkurt NOA – Një gjykatëse e republikës siberiane të Buriaza, Irina Levandovskaia, 30-vjeçe, është shkarkuar nga posti i sajdie kjo pasi postoi në faqen e saj të rrjetit shoqëror V Kontakti, versioni rus i Facebook, disa foto në të cilat paraqite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.857Z

Femijet e fisit Trobrianders bejne seks qe 6 vjec

pNese ne shoqerite e mbyllura patriarkale nuk lejohet te kryesh marredhenie pa u martuar ne Guinene e Re thyhet cdo ligj i tille Femijet nese mund ti konsiderojme keshtu fillojne marredheniet seksuale qe ne moshen 6 vjecarep pKjo sigurisht qe nuk ndodh me te gjithe Kjo ndodh ne tribune e Trobriande

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.333Z

Trafikantët e drogës zhdukin tribunë e rrallë

Për botën mbarë zbulimi i fotove të një tribuje të rrallë në Amazonë, që nuk kishte asnjë kontakt me pjesën tjetër të njerëzimit, ishte një lajm i jashtëzakonshëm. Fotot e këtyre njerëzve, që shikonin me çudi helikopterin, bënë xhiron e botës. Më vonë pati një diskutim n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama