Rezultate te kerkimit per termin: +Tribunali

Total: 1074
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.884Z

Mustafa: Tribunali mundet pa ne!

Ish-komandati i UÇK-së, Rrustem Mustafa ka komentuar për Tribunalin i cili pritet të hapet së shpejti, e për të cilin ka thënë se ai mundet edhe pa ne. Sipas tij,  Tribunali mundet edhe pa ne. “Tribunalit duhet t'i hap rrugen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.920Z

Tribunali i Hagës vendos për Kabashin

Nga Express më 16 shtator 2011 në ora 13:15 Tribunali Ndërkombëtar për Krime Lufte në Hagë pritet që sot të shpallë aktgjykimin për Shefqet Kabashin, ish- pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kabashi akuzohet për shpërfillje të gjykatës, duke qenë se ka refuzuar të p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.344Z

Tribunali i dhuron libra Universiteteve të Kosovës

Hagë, 16 mars 2011 NOA – Tribunali iu dhuroi një numër të konsiderueshëm revistash juridike bibliotekave të Fakulteteve Juridike të Universiteteve të Prishtinës dhe Prizrenit si dhe Qendrës për të Drejtat e Njeriut të Universitetit të Prishtinës. Donacioni përfshin një numër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.339Z

Tribunali i dhuron libra Universiteteve te Kosoves

Hage 16 mars 2011 NOA 8211 Tribunali iu dhuroi nje numer te konsiderueshem revistash juridike bibliotekave te Fakulteteve Juridike te Universiteteve te Prishtines dhe Prizrenit si dhe Qendres per te Drejtat e Njeriut te Universitetit te Prishtines. Donacioni perfshin nje numer te madh kopjesh te per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.719Z

Rusisë i konvenon Tribunali

Pas publikimit të dokumentit për formimin e Gjykatës Speciale, i cili përmban 2 amendamente kushtetuese dhe një projektligj për krijimin e dy dhomave të veçanta dhe themelimin e Prokurorisë Speciale, janë partitë politike opozitare, por edhe deputetët brenda dy partive të pushtetit, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.632Z

Tribunali i Hagës i dhuron libra Fakultetit Juridik të Prishtinës

Hagë, 11 gusht 2010 NOA - Tribunali i Hagës bëri një donacion të konsiderueshëm revistash juridike Fakultetit të Drejtësisë dhe Qendrës për të Drejtat e Njeriut pranë Universitetit të Prishtinës. Donacioni përfshin një antologji gjithëpërfshirëse të Revistës Amerikane pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.695Z

Danaj: Tribunali, akt barbar

Kryetari i Listës për Shqipëri Natyrale, Koço Danaj, është deklaruar kundër krijimit të një tribunali për hetimin e krimeve të pretenduara nga UÇK-ja. Ai ka thënë se një tribunal i tillë është një akt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama