Rezultate te kerkimit per termin: +Triko

Meta: total 254 / total_found 254 / time 0.000 / keyword[0] triko / docs[0] 254 / hits[0] 286 /
Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

No Pic available
  • 2018-03-24

Moda, fundet e sezonit të ardhshëm

Të gjerë, të ngushtë, të zinj apo me ngjyra: zbuloni tendencat e pranverës për veshjen më femërore në garderobën tonë Ndoshta dimri ende ka diçka për të thënë, por ne jemi shumë të gatshëm të zbulojmë veten tonë dhe të lejojmë që ajri i pranverës të ndriçojë shpirtrat

Horoskopi, zbuloni çfarë babai jeni sipas 12 shenjave
  • 2018-03-21

Horoskopi, zbuloni çfarë babai jeni sipas 12 shenjave

Yjet sugjerojnë dhuratën më të përshtatshme në bazë të shenjës zodiakale në ditën e Shën Jozefit Një nga ngjarjet më të ëmbla dhe më të këndshme për të kaluar me familjen është Festa e Babait, e cila festohet më 19 mars me rastin e festës së Shën Jozefit. Jo vetëm baballa

Intervistë për punë? Gabimet që duhen shmangur në takimin e parë
  • 2018-02-03

Intervistë për punë? Gabimet që duhen shmangur në takimin e parë

Veshja është shumë e rëndësishme dhe bën diferencën: këtu është një dekalog që iu këshillon si të paraqiteni sa më mirë Është e kotë ta mohojmë sepse veshja e duhur ndihmon. Kur shkojmë për intervistë pune gjithmonë jemi të emocionuar dhe shpesh përshtypja e parë është a

Një guvernante në natën e fundit të Prustit
  • 2018-01-14

Një guvernante në natën e fundit të Prustit

(kronikë parisiane) Shkrimtarët e mëdhenj kanë patur gjithnjë një personazh të preferuar që kanë dashur gjithnjë ta kenë pranë tyre. Disa kishin gratë e tyre, të tjerë të dashura apo miq të vjetër, disa të tjerë, shërbyesit e tyre. I tillë ishte Prusti, i cili një pjesë të m

Udhëtimi me avion, ja rrobat e duhura gjatë fluturimit
  • 2017-12-29

Udhëtimi me avion, ja rrobat e duhura gjatë fluturimit

Nuk bëhet fjalë vetëm që të jemi rehat: në kabinë ka disa masa paraprake që duhet të merren parasysh për arsye sigurie dhe shëndetësore Janë të shumtë njerëzit që duan të largohen për pushime, për të festuar Vitin e Ri në një kryeqytet europian ose, ndoshta, në një destinaci