Rezultate te kerkimit per termin: +Tripoli

Meta: total 1000 / total_found 1430 / time 0.000 / keyword[0] tripoli / docs[0] 1430 / hits[0] 2135 /
Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)
  • 2019-04-07

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)

Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011. Gjenerali Haftar, i mbështetur nga Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe është duke shkuar me forcat e tij në drejtim të Perëndimit ku ndodhet qeveria e njohur nga

Shqiptari bën për spital gruan, shpëtohet nga fëmija
  • 2019-02-18

Shqiptari bën për spital gruan, shpëtohet nga fëmija

Fëmija shqiptar i shpëton jetën nënës, thërret nga ballkoni për ndihmë:- Babi po rreh mamin!. Fqinjët thërrasin policinë, të cilët thyejnë derën dhe shpëtojnë gruan e re. Burri 35 vjeçar arrestohet dhe çështja i ka kaluar Prokurorisë së Tripolit për hetime të mëtejshme. Grua

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi
  • 2019-01-29

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi

Një video e pazakontë është publikuar në media, ku shihet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me Muammar Gaddaf. Takimi mes tyre thuhet se është realizuar në vitin 2008 në një zonë të shkretë të Libisë, larg nga zyrat shtetërore në Tripoli. Atë kohë, Basha ishte ministri i Ja

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Lulzim Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi
  • 2019-01-28

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Lulzim Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi

Një video e pazakontë është publikuar në media, ku shihet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me Muammar Gaddaf. Takimi mes tyre thuhet se është realizuar në vitin 2008 në një zonë të shkretë të Libisë, larg nga zyrat shtetërore në Tripoli. Atë kohë, Basha ishte ministri i Ja

Fundoset barka në Mesdhe, numri i viktimave si bilanc lufte
  • 2019-01-20

Fundoset barka në Mesdhe, numri i viktimave si bilanc lufte

Të paktën 117 emigrantë thuhet se kanë gjetur vdekjen si shkak i fundosjes së barkës me të cilën po udhëtonin. Nga kjo tragjedi kanë mbijetuar vetëm 3 persona.  Barka e tyre e nisur nga Tripoli, u fundos vetëm pak milje në det të hapur. Ata u shpëtuan nga roja bregdetare italiane dhe

No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk

Vdes e vetmuar dhe e varfër, por çfarë zbulojnë fqinjët!
  • 2019-01-04

Vdes e vetmuar dhe e varfër, por çfarë zbulojnë fqinjët!

Ishte 78-vjeçe me origjinë nga Tripoli, e mbërritur në Itali në fund të viteve 60, trashëgimtare e një pasurie të madhe imobiliare të lënë nga partneri që kishte ndërruar jetë 20 vjet më parë. Është historia e pazakontë milaneze që shikon si protagoniste një grua me zemër të