Rezultate te kerkimit per termin: +Tritoli

Meta: total 1000 / total_found 2307 / time 0.001 / keyword[0] tritoli / docs[0] 2307 / hits[0] 3163 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

Shkodër, asgjësohen 670 bimë kanabis, sekuestrohen armë dhe municione luftarake
  • 2017-06-07

Shkodër, asgjësohen 670 bimë kanabis, sekuestrohen armë dhe municione luftarake

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion të gjerë për goditjen e kultivimit të bimëve narkotike në kuadër të të cilit janë asgjësuar 670 bimë e fidanë narkotikë kanabis sativa, armë zjarri dhe municione luftarake. Ka nisur procedimi në gjendje të lirë për kryeplakun e fshat

Shpërthim tritoli në një banesë në Fushë-Krujë, në kërkim autori
  • 2017-06-02

Shpërthim tritoli në një banesë në Fushë-Krujë, në kërkim autori

Një sasi tritoli është vendosur në një banesë në Fushë-Krujë. Sipas policisë, shpërthimi ka ndodhur në banesën e shtetasit Hamit Tusha, në murin rrethues të saj, duke shkaktuar dëme të vogla materiale. Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin e ngjarjes, shtetasin L.

Tritoli në lokal dhe automjet, arrestohen eksploziv vënësit në Elbasan
  • 2017-06-01

Tritoli në lokal dhe automjet, arrestohen eksploziv vënësit në Elbasan

Arrestohen dy persona, të dyshuar si autorë të vendosjes së tritolit në shkallët e një lokali dhe në një automjet në Elbasan, ngjarje të ndodhura në maj të këtij viti. Operacioni blic u krye nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Në pranga kanë rënë shtetasit Gentian Kllogjri dhe Tha

Flet Feta Mataj, pronari i lokalit ku ndodhi shpërthimi
  • 2017-05-09

Flet Feta Mataj, pronari i lokalit ku ndodhi shpërthimi

Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka tronditur në mesnatë Durrësin. Bëhet e ditur se kati i parë i banesës së Fetah Mataj, një ish i dënuar për disa vepra penale, është hedhur në erë. Në momentin e ngjarjes, në katin e dytë të godinës ishte dhe familja e Matajt, bashkëshortja d

Vlorë, tritol makinës së Bashkim Brahimajt, në 2014 iu vra vëllai
  • 2017-04-10

Vlorë, tritol makinës së Bashkim Brahimajt, në 2014 iu vra vëllai

Një sasi eksplozivi është vendosur në makinën e shtetasit Bashkim Brahimaj në Vlorë, vëllait të biznesmenit të ndërtimit Isuf Brahimajt, i cili është ekzekutuar me tritol në vitin 2014. Policia thotë se në pjesën e poshtme të makinës benz furoistradë me targa AA 952 NA të 44-vje

Eksploziv makinës së Bashkim Brahimajt. Në 2014 i vranë vëllanë. Këtë vit iu konfiskua hoteli
  • 2017-04-10

Eksploziv makinës së Bashkim Brahimajt. Në 2014 i vranë vëllanë. Këtë vit iu konfiskua hoteli

Në automjetin e një qytetari në Vlorë është gjetur këtë mëngjes një sasi tritoli. Lëndën shpërthyese e ka vënë re vetë pronari i makinës, Bashkim Brahimaj, i cili kishte dalë të shoqëronte të bijën për në shkollë. Lënda shpërthyese prej 200 gramë tritol besohet të jetë