Rezultate te kerkimit per termin: +Trojks

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] trojks / docs[0] 5 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Trojka ose dy me nj pr realitetin

Pr derisa Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe shumica e antareve t Bashkimi Evropian mendojn se shtjet me rndsi n fushat ndrkombtare q reflektojn kriza n regjione t caktuara, duhet zgjidhur drejt dhe sipas fryms demokratike, faktori tjetr i fuqishm, Rusia, mendon dhe madje insiston n zgjidhjen e shtj

No Pic available
  • 2008-11-01

Lidert e Kosovs ti kthehen bots reale

Proceset historike jan t ndrlidhura me disa elemente komplekse dhe mjaft t vshtira deri n arritjen apo edhe mosarritjen e nj qllimi t caktuar . Kjo vjen si rezultat i ndryshimeve t mdha n marrdhniet dhe t drejtn ndrkombtare t shteteve n histori dhe i kohs e cila ecn duke mos u ndalur asnj sekond, se

No Pic available
  • 2008-11-01

Pavarsia e Kosovs kusht pr paqen n Ballkan

I nderuar zoti President I nderuar zoti Sekretar i Prgjithshm Shklqesi, Zonja dhe zotrinj, M lejoni zoti President t`ju prgzoj pr zgjedhjen tuaj si President i sesionit t 62-t t Asambles s Kombeve t Bashkuara dhe t`ju uroj suksese n kt detyr vrtet t rndsishme. Dshiroj t falnderoj gjithashtu P

No Pic available
  • 2008-11-01

Skenart e pavarsis s Kosovs

E ardhmja politike e Kosovs prej muajsh sht kthyer n nj nga problemet m t rndsishme t Komunitetit Ndrkombtar: t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, t Bashkimit Europian, t Kombove te Bashkuara, t Grupit t Kontaktit dhe t NATO-s. M datn 10 t ktij muaji mbaroi edhe afti me 120 dit i diskutimeve shtes. N

No Pic available
  • 2008-11-01

Trojka e BE-s: Shqipria n trajektoren e duhur evropiane

Sot u zhvillua takimi i radhs i dialogut politik mes Shqipris dhe BE-s. Pala shqiptare u prfaqsua n kt takim nga Ministri i Punve t Jashtme, Lulzim Basha, ndrsa Trojka e BE-s u prfaqsua nga Sekretari i Prgjithshm i Kshillit Europian dhe Perfaqesuesi i Lart i BE-s, Havier Solana, si dhe Sekretari sll