Rezultate te kerkimit per termin: +Tropoja

Meta: total 1000 / total_found 1767 / time 0.001 / keyword[0] tropoja / docs[0] 1767 / hits[0] 2178 /
U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

A do të rritet çmimi i ujit? Qeveria merr vendimin
  • 2019-02-24

A do të rritet çmimi i ujit? Qeveria merr vendimin

Çmimi i ujit për qytetarët nuk do të ndryshojë në asnjë nga bashkitë qe rritjen e fundit e kane bere pas reformës territoriale. Asnjë nga bashkitë që ka korrektuyar cmimin vitet e fundit nuk ka bërë aplikimi për rritje të çmimit të ujit, tha Antin Bonati. Në raportin e vitit 201

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!
  • 2019-02-21

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!

Protesta e sotme e opozitës ka nisur me fjalimet e deputetëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialist për Integrim, të cilët ditën e djeshme hoqën dorë nga mandatet e deputetëve. Sot mandati im, mandati ynë i takon qytetarëve! Ju takon ju, fitore, kështu tha deputeti Ervin Salia

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)
  • 2019-01-22

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)

Imazhe të Shqipërisë së viteve 90-të, ku kaosi i ndryshimit lexohet në fytyrat  njerëzve të fotografuar, po lëvizin të stampuara në autobusët e linjës së Kombinatit, në kryeqytet. Një zgjedhje kjo për të treguar historinë e një kohe që është pjesë e secilit prej nesh. Kjo, p

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri
  • 2019-01-14

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri

Kabineti i kryeministrit Rama rezulton te ketë ndërhyrë punësimin e militantëve të Partisë Socialise në burgje. Zëri i Amerikës ka publikuar sot përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ku shihet qartë se si , drejtori i Përgjithshëm në atë kohë i Burgjeve, Arben Ç

Vrasja e 17-vjeçares, Griselda ishte në makinë me të fejuarin dhe miqtë
  • 2019-01-10

Vrasja e 17-vjeçares, Griselda ishte në makinë me të fejuarin dhe miqtë

Prokuroria ka zbardhur dosjen ku hidhet dritë mbi motivet e vrasjes së 17-vjeçares, Griselda Gjikolaj dhe plagosjen e Erjon Bengos mbrëmjen e 26 dhjetorit të 2018, në zonën e Laprakës. Referuar dokumentit zyrtar, rezulton se e mitura është qëlluar me dy plumba në kokë, nga i dyshuari Ro

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për