Rezultate te kerkimit per termin: +Trump +Michael +Flynn

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] trump / docs[0] 4233 / hits[0] 16267 / keyword[1] michael / docs[1] 7397 / hits[1] 10693 / keyword[2] flynn / docs[2] 190 / hits[2] 347 /
No Pic available
  • 2017-06-16

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj

Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump
  • 2017-06-16

Russiagate, hetime mbi operacione financiare të dhëndrit të Trump

Prokurori special që po heton për Russiagate, Robert Mueller, është duke hetuar mbi veprimet financiare të Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i Donald Trump. Lajmi raportohet nga Ëashington Post, duke cituar burime hetimore që flasin edhe për disa llogari të tjera të personave që ja

No Pic available
  • 2017-06-16

Zv. Presidenti Mike Pence punëson avokat personal

Në një kohë kur debati për lidhjet e dyshuara të zyrtarëve të fushatës së Donald Trump dhe Rusisë ka ardhur gjithnjë e duke u përshkallëzuar, zv. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pense, ka punësuar një avokat personal, i cili do të përfaqësojë numrin dy të Uashingtonit n

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?
  • 2017-06-16

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. N

Trump konfirmon: Jam nën hetim që shkarkova shefin e FBI-së
  • 2017-06-16

Trump konfirmon: Jam nën hetim që shkarkova shefin e FBI-së

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, pranoi se është nën hetime në rastin e ndërhyrjes së dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016. Në një postim në Twitter, presidenti po ashtu duket se akuzoi zëvendësin e prokurorit të përgjithshëm ame

No Pic available
  • 2017-06-13

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey?

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Comey, nëse ato eksiztojnë. Në qoftë se ekzistojnë, kasetat me bisedat e regjistruara mund të sqaro

Russiagate, Trump: 100% gati të dëshmoj nën betim për bisedat me Comey
  • 2017-06-10

Russiagate, Trump: 100% gati të dëshmoj nën betim për bisedat me Comey

  Presidenti Donald Trump tha se është 100 për qind i gatshëm të dëshmojë nën betim për bisedat e tij me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Comey. Ai i bëri komentet të premten pasdite në një konferencë shtypi me presidentin e Rumanisë në Shtëpinë e Bardhë. Zoti Trump k