Rezultate te kerkimit per termin: +Trupa

Meta: total 1000 / total_found 11307 / time 0.005 / keyword[0] trupa / docs[0] 11307 / hits[0] 14639 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

No Pic available
  • 2017-06-23

A po shpërthen një krizë e re midis vendeve arabe dhe Turqisë?

Turqia nuk ka ndërmend të mbyllë bazën e saj ushtarake në Katar, thotë Ankaraja zyrtare. Reagimi vjen ndërkohë që Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini, i kanë paraqitur një listë me 13 kërkesa Katarit për t’i dhënë fund bllokadës, më e rënda

No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-21

Bundestagu gjerman vulos përfundimisht vendimin për bazën ajrore në Turqi

Bundestagu gjerman ka votuar për miratimin e vendimit të qeverisë gjermane për transferimin e trupave të saj ushtarake nga baza ajrore turke Incirlik në drejtim të Jordanisë, pas tensioneve me Ankaranë. Nga 569 ligjvënës në Bundestag, 461 prej tyre votuan pro transferimit të mërkurën.

No Pic available
  • 2017-06-19

Gjermania: Lamtumirë bazës ajrore të Turqisë!

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë ka deklaruar se avionët e saj luftarakë do të lënë bazën ajrore turke Incirilik duke nisur nga muaji korrik i këtij viti, për tu transportuar në një bazë ajrore tjetër në Jordani. Transferimi i avionëve do të pengojë të paktën për dy ose tre muaj

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell
  • 2017-06-19

Londër, 42 trupa të shkrumbuar brenda një dhome në kullën Grenfell

Trupat e shkrumbuar të 42 personave u gjetën brenda një dhome nga ekipet e shpëtimit në kullën 27- katëshe Grenfell, e përfshirë nga një zjarr fatal javën e shkuar. Besohet se trupat e pajetë janë zbuluar nga skuadra e shpëtimit që prej disa ditësh kanë qenë në kërkim të persona