Rezultate te kerkimit per termin: +Trupi

Meta: total 1000 / total_found 20024 / time 0.009 / keyword[0] trupi / docs[0] 20024 / hits[0] 26927 /
Zakonet e çuditshme të Ainshtajnit
  • 2017-06-26

Zakonet e çuditshme të Ainshtajnit

Gjumë pa fund, dremitje të herëpashershme, të ndenjurit zbath dhe pipa e tij e pandashme: janë këto sekretet e gjeniut që e kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës së tij të përbërë jashtë kornizave. Edhe pse gjenet përbëjnë 40% të inteligjencës sonë, duket se një pjesë e mirë v

No Pic available
  • 2017-06-23

E detyruan të hante testikujt e vet dhe të bënte seks me qenin, krimi më mizor

Një çifti i pashpirt ka detyruar një njeri të ushqehet me testikujt e tij, kur e torturuan për vdekje. I dyshuari Jimmy Prout, 43 vjeç, vuajti një fushatë të egër abuzimi nga vrasësit e tij, Zahid Zaman, 43 vjeç, dhe Ann Corbett, 26 vjeç, të cilët janë shpallur fajtorë për vrasjen.

Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe të djersës
  • 2017-06-22

Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe të djersës

Djersa është e përbërë nga 99% ujë dhe disa elektrolite. Era e pakëndshme nis në momentin kur djersa krijon kontakt me florën bakteriale Përbërësit e djersës sonë Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë, shpjegon Marcello Mont

No Pic available
  • 2017-06-21

I moshuari vdes në liqenin e Pogradecit, po lahej me të vëllanë

Një 80 vjeçar ka gjetur vdekjen në liqenin e Pogradecit mesditën e sotme. Policia lokale bëri me dije se viktima është shtetasit K.A, banues në fshatin Bregas-Maliq. Pas marrjes të njoftimit, në ndihmë të K.A, është nisur një motorskaf i shërbimeve të Stacionit të Policisë Kufitar

Futet për tu larë në liqenin e Pogradecit, vdes 80-vjeçari
  • 2017-06-21

Futet për tu larë në liqenin e Pogradecit, vdes 80-vjeçari

Një 80-vjeçar ka gjetur vdekjen teksa ka qenë duke u larë në thellësi të liqenit të Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, ku viktimë ka mbetur shtetasi K.A, rreth 80 vjeç, banues në fshatin Bregas, Maliq, i cili ka qenë duke u larë. Pas marrjes të njoftimit, në ndihmë të

Është koha të veshim shapkat, por kujdes nga ato me gisht
  • 2017-06-21

Është koha të veshim shapkat, por kujdes nga ato me gisht

Ja arsyet se pse janë të dëmshme Temperaturat rriten dhe ne më në fund mund të veshim rrobat verore. Por kujdes … shapkat me gisht nuk duhet në asnjë mënyrë të përdoren. Dhe kjo jo për arsye stili, por për shëndetin tonë, pohon Jackie Sutera, zëdhënëse e Shoqatës Amerikane

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar
  • 2017-06-20

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar

Kolegji Zgjedhor ka nisur procesin për ankesën e LSI-së për numëruesin e dytë, ku relator është gjyqtari Gjin Gjoni. LSI në këtë seancë përfaqësohet nga Ylli Manjani, dhe Ilirjan Muho. Ndërkohë, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Ivi Kaso, Partia Demokratike ka kërkuar të legjitim