Rezultate te kerkimit per termin: +Trustin

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] trustin / docs[0] 60 / hits[0] 71 /
Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Trusti Pensional do ta përmbyll vitin me fitim prej 60 mil. euro
  • 2016-09-09

Trusti Pensional do ta përmbyll vitin me fitim prej 60 mil. euro

Trusti Pensional do ta përmbyll vitin me fitim prej 60 milionë euro për fondin, u bë me dije, të premten gjatë një takimi mes presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Bordit të Trustit Pensional, Ymer Havolli. Presidenti Thaçi e ka përgëzuar kryetarin Hav

Jo më para për xhepat e oligarkëve të sigurimeve
  • 2016-08-29

Jo më para për xhepat e oligarkëve të sigurimeve

Nga Mentor Kikia Norma e fitimit të kompanive të sigurimnit për vitin e kaluar ka qenë vetëm 3%. Rritja natyrale e konsumit është e vogël. Demografët thonë se tendenca do të vazhdojë në rënie. Pjesa vitale e shoqërië po tkurret, si pasojë e uljes së lindshmërisë dhe largimit t

Drejt Republikës së Pestë
  • 2016-07-30

Drejt Republikës së Pestë

ROMEO GURAKUQI A filloi sot, më 22 korrik 2016, Republika e Pestë e Shqipërisë? Sikur të ishte shkruar së paku edhe një kapitull i tekstit kushtetues, riformatuar sistemi i qeverisjes dhe sikur të ishte shmangur kontrolli politik i partive politike nga sistemi i drejtësisë, unë them q

Trusti Pensional vjet përfitoi 30 e sivjet 18 milionë euro
  • 2016-05-07

Trusti Pensional vjet përfitoi 30 e sivjet 18 milionë euro

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka vlerësuar se viti 2015 ka qenë shumë i suksesshëm për Trustin Pensional, dhe rrjedhimisht për kontribuuesit në këtë fond. Këtë vlerësim ai e bëri gjatë një vizite në këtë institucion, ku u njoftua se nga investimet që ka bërë në instrume

Më shumë se 100 mijë punëtorë pa kontrata
  • 2016-05-02

Më shumë se 100 mijë punëtorë pa kontrata

Në Kosovë llogaritet se rreth 100 mijë qytetarë punojnë në sektorin privat, pa kontrata pune. Këtë shqetësim e kanë paraqitur përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës(BSPK), sipas të cilëve, kjo është shkelje e të drejtave të punëtorëve. Jusuf Azemi, k

Shpërblehet vajza e Paul Walker
  • 2016-04-09

Shpërblehet vajza e Paul Walker

Transmetuar më 09.04.2016 - 07:29 Meadow Walker ka fituar 10.1 milionë dollarë nga familja e mikut të babait të saj, i cili gjithashtu ka vdekur në aksidentin fatal. Vajza 17-vjeçare e aktorit të ndjerë Paul Walker ka shtuar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama