Rezultate te kerkimit per termin: +Tsipras

Meta: total 1000 / total_found 1159 / time 0.000 / keyword[0] tsipras / docs[0] 1159 / hits[0] 2499 /
Kërcënimet e Athinës/ Rama telefon Tsipras, ja çfarë u diskutua mes dy liderëve
  • 2019-04-04

Kërcënimet e Athinës/ Rama telefon Tsipras, ja çfarë u diskutua mes dy liderëve

Ka kaluar rreth një javë nga deklarata me tone kërcënuese e kryeministrit grek Aleksis Tsipras ndaj Shqipërisë, sa i përket pronave të minoritetit grek që jetojnë në Himarë. Duke iu referuar një informacioni, sipas të cilit qeveria shqiptare ka konfiskuar prona të minoritetit grek në

No Pic available
  • 2019-03-06

Avioni venezuelian qëndron 4 orë në Athinë, a fshehu Tsipras arin e Maduros?

Venezuela është aktualisht shteti që gëzon gjithë vëmendjen e botës demokratike dhe çdo zhvillim nuk kalohet pa u vënë re. Kështu është edhe një ndalesë e avionit qeveritar venezuelian me ministrin e Jashtëm, Jorge Arreaza në aeroportin e Athinës. Ndalesa e Arreazas që sipas telev

Deti me Greqinë, Athina nuk ka probleme me Shqipërinë?
  • 2019-02-15

Deti me Greqinë, Athina nuk ka probleme me Shqipërinë?

Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougkalos, ditën që është emëruar në këtë post ka deklaruar në një intervistë të tij për radion News 24/7 se, Greqia do të zgjerojë ujërat e saj territoriale në detin Jon, deri në verë të këtij viti. Ky është sigurisht një vendim i përfu

Tsipras në Turqi, mediat greke: Vizitë në fushë të minuar!
  • 2019-02-05

Tsipras në Turqi, mediat greke: Vizitë në fushë të minuar!

Kreu i qeverisë greke, Aleksis Tsipras viziton sot Turqinë dhe takohet me presidentin Erdogan. Shumë grekë janë skeptikë për këtë vizitë dhe nuk kanë munguar edhe kunjat në drejtim të Turqisë. Vizitë në fushë të minuar” kështu e titullon gazeta e Athinës Ta Nea vizitën e

Erdogan fton Tsipras në Turqi, darkë speciale në nder të tij
  • 2019-01-31

Erdogan fton Tsipras në Turqi, darkë speciale në nder të tij

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka njoftuar se në datat 5-6 shkurt do të zhvillojë vizitë dy ditore në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë greke Dimitris Canakapoulos, në një konferencë për media iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve ku tha: “kryeministri grek me ftesë të presi

Politika shqiptare përshëndet marrëveshjen e Prespës
  • 2019-01-25

Politika shqiptare përshëndet marrëveshjen e Prespës

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar vendimin e marrë pak më parë nga Parlamenti grek për të ratifikuar marrëveshjen e Prespës. Sipas tij, kjo marrëveshje i jep fund mosmarrveshjes mes Maqedonisë e Greqisë për çështjen e emrit, ndërsa e ka cilësuar si një moment histo

Rama shkon te Meta, në vetëm 6 minuta betohet si ministër i Jashtëm (FOTO)
  • 2019-01-22

Rama shkon te Meta, në vetëm 6 minuta betohet si ministër i Jashtëm (FOTO)

Menjëherë pas kthimit nga Elbasani, ku zhvilloi një bashkëbisedim me dhjetëra studentët për Paktin për Universitetin, kryeministri Edi Rama ju drejtua godinës së Presidencës, për tu betuar si ministër i Jashtëm para Presidentit Ilir Meta. Takimi në Presidencë ka zgjatur vetëm 6 minu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama