Rezultate te kerkimit per termin: +Tubim

Meta: total 1000 / total_found 3526 / time 0.002 / keyword[0] tubim / docs[0] 3526 / hits[0] 4348 /
Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten
  • 2019-03-19

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka komentuar në Ora News aksion opozitar dhe ka thyer qëndrimin hermetik të PD dhe LSI, duke zbuluar se me shumë gjasa do të ketë protestë të enjten para Parlamentit. Ai gjithashtu ka paralajmëruar qeverinë për zbul

Protesta/ Policia i arreston djalin, ish-deputeti i PD: U q* nënën, shihni çdo ju bëj! (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Policia i arreston djalin, ish-deputeti i PD: U q* nënën, shihni çdo ju bëj! (VIDEO)

Menjëherë pasi Lulzim Basha deklaroi mbylljen e protestës së opozitës, policia ka nisur të arrestojë ata që morën pjesë në tubim, kryesisht personat që ushtruan dhunë përpara Parlamentit, duke goditur me gurë dhe sende të forta efektivët. Një nga të arrestuarit është djali i ish

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici
  • 2019-03-16

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici

Partia Demokratike e aleatët e saj, organizuan sot një tubim në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, i cili, në kundërshtim të plotë me ligjin, në mënyrë të papritur dhe të pa lajmëruar, por edhe në kundërshtim me vetë kërkesën e organizatorëve për vendin e protestës, u zhvendos në

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe
  • 2019-03-16

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe

U jap sot mesazh të qartë miqve tanë perëndimor: Nuk ka stabilitet pa demokraci! Ishte kjo thirrja që kumboi në selinë e Partisë Demokratike, ku lideri i opozitës  Lulzim Basha mbylli pas 4 orëve në sheshet dhe rrugët e Tiranës, protestën masive të opozitës. Ky tubim, i cili ishte d

BE  Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog
  • 2019-03-15

BE Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog

Mundësitë për një tubim të dhunshëm ditën e nesërme, kur opozita do të dalë në shesh për të kërkuar rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës janë të mëdha dhe kjo ka bërë që pas ambasadës Amerikane të reagojë edhe delegacioni i BE-së në Tiranë. Teksa SHBA fshikulloi opozitën d

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!
  • 2019-03-15

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!

Opozita do të protestojë nesër në bulevardin Dëshmorët e Kombit, me një strategji që mund të çojë deri në ngujim poshtë zyrës së kryeministrit Edi Rama. Në tubim pritet të mos mungojë as dhuna, ndaj njësitë diplomatike në Tiranë janë vendosur në alarm prej asaj që mund të p