Rezultate te kerkimit per termin: +Tufs

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] tufs / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2010-11-14

Danimarka nuk na pret

Kam udhetuar dikur 4 ore me tren nga Zyrihu ne Gjeneve dhe nuk shkembeva asnje fjale me askend. Te gjithe njerezit ne tren sa uleshin hapnin librin e lexonin. Une vija nga nje vend ku hapja e librit ne vende publike eshte turp ku femijet qe lexojne jane ata qe do te vuajne per buke kur te rriten ku

No Pic available
  • 2010-05-16

482 intelektualë: Zoti Rama, kurohu, ne do të hyjmë në BE

Listës së gjatë i shtohen edhe 47 firmëtarë të tjerë Mosndrprerja e grevs s uris t ndrmarr nga PS-ja dhe kryesocialisti Edi Rama vese po shton prdit e m shum listn e gjat t intelektualve nga mbar Shqipria. Ata vazhdojn t firmosin peticionin drejtuar kryesocialistit Rama me

No Pic available
  • 2010-05-14

Punë të rëndë nostalgjie!

T vetmet gjra t vrteta, t cilat ne i marrim me vete, deri n fund jan ndjenjat tona, dashurit tona, urrejtjet tona dhe pasojat. Pyes veten: n fund t jets, ne far do t kemi ln jasht? Un mendoj se ne mund t largojm disa ndjenja, m pak urrejtje, disa prej pasioneve, por ... sidomos d

No Pic available
  • 2008-11-01

Tumoret e zemrs

Katr jan tumoret primare t zemrs pr t prmenden: A. Miksoma e atriumit t majt sht tumori m i shpesht. Miksoma atriale ka formn e nj sfere e cila varet nga nj bisht; bishti sht i ngulitur n atriumin e majt. Ky lloj tumori mund t shkaktoj bllokim t valvuls mitrale; gjithashtu nga tumori mund t shkput