Rezultate te kerkimit per termin: +Tufin

Meta: total 642 / total_found 642 / time 0.000 / keyword[0] tufin / docs[0] 642 / hits[0] 1027 /
Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më
  • 2019-03-13

Një pemë për të përkujtuar të afërmit që nuk jetojnë më

Për të përkujtuar të afërmit e tyre, qytetarët e Tiranës zgjedhin që të mbjellin një pemë, për të cilën do të kujdesen në vazhdimësi. Nismës së Bashkisë së Tiranës për shtimin e gjelbërimit, iu bashkua sot edhe anëtari i Këshillit Bashkiak Genc Duka, i cili për të përku

Top Story/ Varreza private dhe informale në Tiranë, ja abuzuesit me vdekjen
  • 2019-03-06

Top Story/ Varreza private dhe informale në Tiranë, ja abuzuesit me vdekjen

Le të referohemi pak ligjit për varrezat private për të parë nëse këto varreza të fshatit Bulçesh i plotësojnë kushtet. Neni 3/B, pika 2, e ligjit për shërbimin e varrimit thotë: Ngritja e varrezave private bëhet me miratim të këshillit të njësisë bazë të qeverisjes vendore dhe

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat
  • 2019-03-06

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat

Ligji Shqiptar ka standarde të përgjithshme edhe për varrezat si territor. Neni 4, pika 1 e ligjit për shërbimin funeral thotë që varrezat duhet te jene te izoluara nga zonat e banimit nëpërmjet zonës se rezervuar. Pika 2 e këtij neni, vijon me distancat. Kur komuniteti ka mbi 10 mijë ba

No Pic available
  • 2019-03-03

Familja Mici me shtëpi të re pas përmbytjeve, Veliaj i jep çelësat (FOTO)

Rreshjet e dendura të shiut shkatërruan shtëpinë e vjetër të familjes Mici në Mazrek të Njësisë Administrative të Kasharit, duke e lënë në qiell të hapur familjen me 7 anëtarë. Pas sistemimit të tyre në Qendrën e Emergjencave në Tufinë, Bashkia e Tiranës dhe Fondacioni Mirësi

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot
  • 2019-02-07

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot

Por problemi me të sëmurët mendor, ekspozoi një tjetër fenomen, atë të shpërdorimit të fondeve publike. Të dy qeveritë, si në kohën e Berishës, por edhe në të tashmen, kanë zhdukur miliona euro, të destinuara për ndërtimin e një Spitali Psikiatrik Ligjor. Ky Spital, do të rehab

Ndahet nga jeta ministri i fundit i epokës komuniste në Shqipëri
  • 2019-01-24

Ndahet nga jeta ministri i fundit i epokës komuniste në Shqipëri

Është shuar Kiço Mustaqi (i lindur me 22 Mars 1938) një ish-gjeneral i Partisë Shqiptare të Punës. Ai shërbeu si Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Shqiptare, njihet si Ministri i fundit i Mbrojtjes i epokës komuniste në Shqipëri dhe ishte anëtar i Byrosë Pol

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare
  • 2018-10-17

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare

Njësia 4 ishte ndalesa e dytë e turit të dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilancin e punës së realizuar në këto 3 vjet. Nga shkolla e re Ardian Klosi, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, theksoi se Njësia 4 është simbol i transformimit që k