Rezultate te kerkimit per termin: +Tukut

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] tukut / docs[0] 16 / hits[0] 30 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Itali/ Shqiptarët tregtar kokaine, dy në pranga. Ja ku e fshihnin mallin (EMRAT)

Në Itali vijojnë arrestimet e shqiptarëve që janë përfshirë në trafikun e drogës. Mediat italiane raportojnë sot se një 41-vjeçar nga Lushnja u arrestua pas kontrollit në stacionin e autobusave në Siçili pasi u kap duke transportuar 600 gr kokainë të pastër. I arrestuari është Ar

Skandalet seksuale të luftës partizane/ Letra e Tuk Jakovës: Ja lidhjet dashnore mes komandantit dhe partizanes
  • 2016-05-06

Skandalet seksuale të luftës partizane/ Letra e Tuk Jakovës: Ja lidhjet dashnore mes komandantit dhe partizanes

Hajdari dhe Aleksandara, dashuria që u kthye në ndëshkim dhe hijet  e dyshimta të përsekutimit selektiv ndaj partizanëve problematik për shokun Shpati. Si i mbrojti Fiqeret Shehu dy partizanët e dashuruar. Tri letra që japin detaje interesante të historive të dashurisë mes partiza

No Pic available
  • 2015-01-18

Durrës, shpërthen një automjet në zonën e plazhit

Durrës-Një automjet ka shpërthyer pasditën e së dielës rreth orës 18:00 në zonën e plazhit në Durrës. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ka bërë të ditur se automjeti tip Volvo me targa AA 262 JX është në pronësi të Julian Tukut. Nu

Lucia Nadin, Shqiptarët e famshëmtë shek XVI në Venecia
  • 2014-07-27

Lucia Nadin, Shqiptarët e famshëmtë shek XVI në Venecia

Bernardino Vitali filli udhërrëfyes i një hulumtimi mbi gjurmët e kulturës dhe artit shqiptar të mesjetës... Libri i fundit i studiueses italiane Luçia Nadin “Shqipëria e rigjetur”  botuar nga “Onufri”, i kthen Shqipërisë protagonistë të kulturës dhe artit të

No Pic available
  • 2014-03-19

Lezhë, vjedhja e kabullit të ndriçimitnë kala dhe në një kishe, dy në pranga

LEZHË - Dy persona janë vënë në pranga nga Policia e Lezhës pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh.Burimet zyrtare thanë se, Alfons Balla dhe Serafink Frroku janë arrestuar për vjedhjen e antenave të telefonisë celulare në

No Pic available
  • 2014-03-19

Lezhë, vjedhja e kabllos së ndriçimitnë kala dhe në një kishe, dy në pranga

LEZHË - Dy persona janë vënë në pranga nga Policia e Lezhës pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh.Burimet zyrtare thanë se, Alfons Balla dhe Serafink Frroku janë arrestuar për vjedhjen e antenave të telefonisë celulare në

No Pic available
  • 2012-09-18

Analiza e Radio Vatikanit/Vizita e Papës në Liban, sukses i madh shpirtëror e njerëzor

18-09-2012 / Gazeta 55 Përfundoi dje vizita e Papës Benediktit XVI në Liban, gjatë së cilës, Ati i Shenjtë u dorëzoi ipeshkvijve të rajonit, Nxitjen Apostolike pas-sinodale “Kisha në Lindjen e Mesme”, por mati edhe pulsin e shoq&eum