Rezultate te kerkimit per termin: +Tulla +Center

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] tulla / docs[0] 1132 / hits[0] 1299 / keyword[1] center / docs[1] 2546 / hits[1] 4013 /
Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj, një performancë mbi heshtjen
  • 2019-01-17

Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj, një performancë mbi heshtjen

Artistët Helidon Gjergji dhe Fatos Qerimaj bëhen bashkë në një performancë artistike, që do të vijë sot në orën 20.00 në Tulla Center. Info Jazz quhet instalacioni që do ta kthejë Tullën në një rezidencë, ku tingujt e klarinetës dhe të celularëve, thyejnë heshtjen e mbuluar nga

Forumi Ekonomik, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes
  • 2018-12-07

Forumi Ekonomik, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes

Veliaj: Tirana, sot një nga qytetet më energjike; Paketa e qeverisë shqiptare për të bërë biznes, një nga më tërheqëset Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj diskutuan mbi sfidat e zhvillimit ekonomik. Në

No Pic available
  • 2018-09-18

Ema Andrea aktorja më e mirë e Festivalit Alternativ në Podgoricë

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja më e mirë, me interpretimin e rolit të nënës, tek vepra Nëna dhe fëmija nën regjinë e Dino Mustafiq. Andrea ka shkëlqyer në interpretimin e veprës së Jon Fosse.

No Pic available
  • 2018-09-18

Ema Andrea, aktorja më e mirë e Festivalit Alternativ në Podgoricë

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja më e mirë, me interpretimin e rolit të nënës, tek vepra Nëna dhe fëmija nën regjinë e Dino Mustafiq. Andrea ka shkëlqyer në interpretimin e veprës së Jon Fosse.

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit
  • 2018-05-28

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit

Top Channel tregoi mbrëmjen e të dielës në emisionin Exclusive sa shkon pasuria e parlamentarëve shqiptarë. Referuar të dhënave të Open Data Albania që ka publikuar deklarimet e pasurisë së viteve të fundit të 140 deputetëve, rezulton se pasuria e tyre arrin në të paktën 150 milion

Lana majanin, një artiste nga Sarajeva në Tulla
  • 2018-03-01

Lana majanin, një artiste nga Sarajeva në Tulla

Lana majanin artiste e re nga Sarajeva vjen me ekspozitën e saj personale në Tulla Center, më 3 mars. Treguesi gjeografik quhet ekspozita e cila kërkon që përmes artit ti jepi përgjigje pyetjeve që kanë të bëjnë me aktualitetin politik. Puna artistike me angazhim shoqëror e majanin, shp

Jakup Ferri sjell op, op tek Tulla
  • 2018-01-08

Jakup Ferri sjell op, op tek Tulla

Jakup Ferri një emër I njohur I artit bashkëkohor hap më 11 janar ekspozitën me titull op op në Tulla Center. Ferri është i njohur për vizatimet e tij në dukje të sinqerta në letër, qelq, madje edhe në mure. Ai është pjesë e një brezi të ri artistësh të cilët si rezultat i eksp