Rezultate te kerkimit per termin: +Tulla +Center

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] tulla / docs[0] 1082 / hits[0] 1244 / keyword[1] center / docs[1] 2441 / hits[1] 3810 /
Shtëpia si britmë
  • 2016-10-27

Shtëpia si britmë

Mediterranea 18. Bienalja e artistëve të rinj të Mesdheut dhe Europës do të zhvillohet për herë të parë mes Durrësit e Tiranës më maj 2017 Shtëpia si një britmë… Me këtë ndjesi më shumë se 200 artistë të arteve pamore nga vënde të ndryshme të Mesdheut, do të bëhen bas

No Pic available
  • 2016-10-07

Integrimi, Schütz: Koha të hidhni hapin tjetër, por zbatoni reformën në drejtësi

Zbatimi i reformës në drejtësi është kushti thelbësor që Komisioni Evropian të japë rekomandimin për çeljen e bisedimeve të anëtarësimit. Kështu ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri Susanne Schütz. Në një intervistë për DW, diplomatja gjermane tha se pas dhënies

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time
  • 2016-10-02

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time

Nga Blerina Hoxha, Monitor Teksa ekonomia shqiptare është duke u rritur nën potencial, shumë sektorë po vuajnë nga mbiinvestimet e larta. Disa linja të tregut kanë investuar aq shumë në zgjerimin e kapaciteteve të prodhimit dhe depozitimit, saqë edhe një rikthim hipotetik i vrullshë

Docu TIFF u jep zë kineastëve të censuruar në diktaturë
  • 2016-06-01

Docu TIFF u jep zë kineastëve të censuruar në diktaturë

Zërat e censuruar gjatë diktaturës dhe një Shqipëri e parë me sytë e të huajve do të zbulohet gjatë edicionit të dytë të Festivalit të Filmit Dokumentar Docu TIFF 2016. "Motive nga dita e diel" nga Dhimitër Anagnosti Nga data 1-8 qershor, në sallat e Muzeut Historik Kombëtar, Open

Qukapiku rus, vjen në DocuTIFF
  • 2016-05-28

Qukapiku rus, vjen në DocuTIFF

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar DocuTIFF rikthehet në edicionin e dytë nga datat 1-8 qershor/Emra të njohur të kinemasë do të jenë në Tiranë gjatë ditëve të këtij eventi Filmi i fundit i regjisorit Chad Gracia, fitues i çmimit të madh të jurisë në Sundance Film F

Vera Bekteshi dhe Virion Graci përballë autorëve të rinj
  • 2016-04-19

Vera Bekteshi dhe Virion Graci përballë autorëve të rinj

Një mbrëmje letrare kushtuar të rinjve. Revista letrare “Saras” mbledh autorët e rinj në një diskutim mbi letërsinë, në “Tulla Art Center”. “E dija që një ditë do të shkruaja”. Me këtë fjali Vera Bekteshi një emër i njohur në letrat shqipe

Distopia e Andi Hilës
  • 2016-04-11

Distopia e Andi Hilës

“La vita e Bella”, artisti Andi Hila ekspozon në “Tulla Center” Me kukulla në duar, dy fëmijët nuk e fshehin gëzimin, ndërsa pas tyre shihen ndërtesat e së shkuarës. Andi Hila zgjedh një gjuhë të thjeshtë, ku servir imazhet në telajot e tij, të cilat ti i prek