Rezultate te kerkimit per termin: +Tuneli +Kalimashit

Meta: total 597 / total_found 597 / time 0.026 / keyword[0] tuneli / docs[0] 2855 / hits[0] 5238 / keyword[1] kalimashit / docs[1] 1410 / hits[1] 2275 /
Rikthehen reshjet, trashësia e dëborës arrin deri në 10 cm
  • 2016-02-04

Rikthehen reshjet, trashësia e dëborës arrin deri në 10 cm

Pas një pauze, në veri të vendit janë rikthyer sërish reshjet e dëborës. Në Qarkun e Kukësit trashësia e dëborës arrin derin në 10 cm. Si pasojë e reshjeve të dendura të deborës ka vështirësi qarkullimi në aksin rrugor Tuneli i Kalimashit-FUshë Dukagjin. Firmat kontraktore po pu

Borë deri në 30 cm, ja akset ku duhet të përdorni zinxhirët
  • 2016-01-25

Borë deri në 30 cm, ja akset ku duhet të përdorni zinxhirët

Temperaturat e ulëta, gjatë natës në zonat malore kanë qënë të ulta deri në -8 gradë ndërsa gjatë ditës temperaturat shkuan deri në -2 gradë, u pasuan me reshje te dendura bore. Shtresa e dëborës në zonat malore shkon deri në 20 cm, në vende të veçanta deri në 30 cm. Ministri

No Pic available
  • 2016-01-21

Akset kombëtare të kalueshme, në disa rrugë rurale rekomandohen zinxhirët

Vendi jonë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i ftohtë, me ngrica dhe në zonat malore reshje dëbore. Ministria e Brendshme informon se shtresa e dëborës do të vazhdojë të jetë prezente në zonat malore deri 30 – 40 cm. Emergjencat Civile pranë Ministrisë së Punëve të

Ngricat/ 30-40 cm borë në zonat malore, ja rrugët ku duhen zinxhirët
  • 2016-01-21

Ngricat/ 30-40 cm borë në zonat malore, ja rrugët ku duhen zinxhirët

Gjatë 24 orëve të fundit në vend ka mbizotëruar mot me vranësira dhe reshje. Shtresa e dëborës do të vazhdojë të jetë prezente në zonat malore deri 30 - 40 cm. Emergjencat Civile pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme njoftojnë se aktualisht të gjitha akset kombëtare janë të

Rruga e Kombit e hapur. Situatë e rënduar në qarqet Shkodër, Dibër
  • 2016-01-17

Rruga e Kombit e hapur. Situatë e rënduar në qarqet Shkodër, Dibër

Ne verilindje vijon te kete reshje te dendura debore e te shoqeruara me ere te forte, duke krijuar masive dhe bllokuar rruget ne zonat rurale. Ndërkohë që pas reshjeve intensive te bores, juglindja eshte mberthyer nga temperaturat e uleta dhe ngricat. Te gjitha akset nacionale te rajonit jane te

Erion Veliaj në Sri Lanka, Lana bëhet kryebashkiakja e Tiranës
  • 2016-01-07

Erion Veliaj në Sri Lanka, Lana bëhet kryebashkiakja e Tiranës

Kryeministri shullëhet në Majami, Shqipëria bëhet det Përmbytet vendi/Uji vërshon në rrugë e banesa në Tiranë, Lezhë, Fushë Krujë, Bulqizë e Vlorë. Lumi i Lanës del nga shtrati, familjet pranë Bregut të Lumit në rrezik, kërkojnë ndihmën e autoriteteve. Në Elbasan banorë

Rrëshkitje dherash e gurësh në Rrugën e Kombit, njëri aks 3 orë i bllokuar
  • 2016-01-06

Rrëshkitje dherash e gurësh në Rrugën e Kombit, njëri aks 3 orë i bllokuar

Në kilometrin e 7 të segmentit Kukës-Tuneli i Kalimashit në Rrugën e Kombit reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë 24 orëve të fundit kanë shkaktuar rreshkitje dherash e rënie gurësh, duke bllokuar për më shumë se 3 orë njërën korsi të kësaj arterie mjaft të rëndësishme rr