Rezultate te kerkimit per termin: +Tuneli +Kalimashit

Meta: total 613 / total_found 613 / time 0.000 / keyword[0] tuneli / docs[0] 3022 / hits[0] 5492 / keyword[1] kalimashit / docs[1] 1458 / hits[1] 2344 /
Koncesioni për Durrës-Kukës, brenda 2016-s, 164 mln lekë mirëmbajtje për tunelin
  • 2016-08-21

Koncesioni për Durrës-Kukës, brenda 2016-s, 164 mln lekë mirëmbajtje për tunelin

Sokol Çobo Shqiptarët vazhdojnë të paguajnë për autostradën Durrës-Kukës, ose siç njihet Rruga e Kombit. Fillimisht u pagua për ndërtimin e saj, ku mësohet se kostoja ka shkuar 1.3 miliardë euro. Më pas, shqiptarët vazhdojnë të paguajnë taksën e qarkullimit, të future në çmimi

No Pic available
  • 2016-08-17

Kujdes, po afron stina e rrëshqitjeve

Nga Mentor Lamaj Shërbimi Gjeologjik Shqiptar Me këtë artikull do të donim të tërhiqnim vëmëndjen e strukturave shtetërore përgjegjëse për menaxhimin e situatave emergjente, si dhe të banorëve që shpesh, preken nga fenomenet e rrëshqitjeve, si në banesat e tyre, ashtu edhe në toka

Tuneli i Kalimashit, 70 patenta të hequra për shpejtësi mbi normat
  • 2016-08-17

Tuneli i Kalimashit, 70 patenta të hequra për shpejtësi mbi normat

Vijon puna e policisë rrugore në të gjithë vendin për “Marrjen e masave për parandalimin e aksidenteve si dhe për rritjen e sigurisë rrugore”. Në tunelin e Kalimashit është përdorur radari ku si rezultat janë pezulluar 71 leje drejtimi për shpejtësi tej normave të lejuar

Fluks turistësh në Morinë, zgjedhin Shqipërinë për pushime
  • 2016-08-16

Fluks turistësh në Morinë, zgjedhin Shqipërinë për pushime

Në pikën doganore të Morinës ka pasur një fluks të lartë të pushuesve të cilët kanë zgjedhur këtë 15-ditësh të fundit të sezonit veror që ta kalojnë në bregdetin shqiptar Rreth 25 mijë pushues nga Kosova i janë drejtuar Shqipërisë, duke krijuar kështu një fluks të lartë n

15-ditëshi i fundit i sezonit turistik, fluks në doganën e Morinit. Sot hyjnë 25 mijë vetë
  • 2016-08-16

15-ditëshi i fundit i sezonit turistik, fluks në doganën e Morinit. Sot hyjnë 25 mijë vetë

15-ditëshi i fundit i këtij sezoni veror ka shtuar dukshëm fluksin e njerëzve që kanë hyrë në vendin tonë nga Dogana e Morinit. Burime policore bëjnë me dije se që nga ora 03:00 e mëngjesit të sotëm në këtë doganë po punohet me 6 sportele për të përballuar numrin e madh të pus

Dritëhijet historiko-politike të Rrugës së Kombit deri te zhurma për taksën e mirëmbajtjes
  • 2016-08-01

Dritëhijet historiko-politike të Rrugës së Kombit deri te zhurma për taksën e mirëmbajtjes

Nga Ylli Pata Një dokument i vjetër i Perandorisë Austro-Hungareze dhe i publikuar pak vite më parë bënte me dije se Nemçja kishte menduar për një rrugë që të mundësonte daljen në det të Serbisë. Ismail Qemali, kur serbët nisën inkursionin për të pushtuar Shqipërinë e mesme

Autorrena me pagesë!
  • 2016-07-31

Autorrena me pagesë!

Nga Anri Bala Shumë debate shfryrje sharje e përse, për një copë rrugë?! Apo se qeveria po na e fut përsëri?! E pastaj, sikur është hera e parë, madje nuk ka as mundësin më të vogël të jetë hera e fundit. Jo se do qeveria, por nuk ka kujt ti a fusi tjetër përveç popullit të s