Rezultate te kerkimit per termin: +Turgut +Ozal

Meta: total 72 / total_found 72 / time 0.000 / keyword[0] turgut / docs[0] 188 / hits[0] 424 / keyword[1] ozal / docs[1] 81 / hits[1] 124 /
Bashkia e Tiranës dhe kolegji Turgut Ozal mbjellin 14 pemë ulliri tek Fusha e Aviacionit
  • 2016-03-31

Bashkia e Tiranës dhe kolegji Turgut Ozal mbjellin 14 pemë ulliri tek Fusha e Aviacionit

Në shenjë paqe e solidariteti, 14 fëmijë nga shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë, të cilët ndodhen në Tiranë për të marrë pjesë në festivalin e tretë të gjuhës dhe kulturës, organizuar nga kolegji Turgut Ozal, mbollën sot në lulishten pranë ish-Fushës së Aviacionit

Klark Morina, me bekimin e Papës drejt suksesit në aktrim (FOTO)
  • 2015-10-25

Klark Morina, me bekimin e Papës drejt suksesit në aktrim (FOTO)

Nga Albina Gjergji Uesli Klark Morina është vetëm 7 vjeç dhe aftësia e tij për të qenë protagonist duket se ka lindur bashkë me të. Energjik, me një plastikë të jashtëzakonshme interpretuese, pa ndroje e gjatë gjithë kohës në lëvizje, ai është gjithmonë... gati për aksion

Merkel viziton Turqinë; terrorizmi, refugjatët dhe Siria në fokus
  • 2015-10-18

Merkel viziton Turqinë; terrorizmi, refugjatët dhe Siria në fokus

Kancelarja gjermane Angela Merkel udhëton të dielën drejt Turqisë, me një axhendë të ngjeshur bisedimesh mbi terrorizmin ndërkombëtar dhe luftën e përbashkët kundër tij, konfliktin sirian dhe, kryesorja, çështjen e refugjatëve, të kthyer në sfidën më të madhe të Europës sot.

Kush po gënjen?! Erdogan: Shkollat do mbyllen
  • 2015-05-19

Kush po gënjen?! Erdogan: Shkollat do mbyllen

A do mbyllen shkollat turke të lëvizjes gyleniste në Tiranë? Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka përsëritur gjatë rrugës për në Turqi se mbyllja e shkollave do përshpejtohet pas 1 shtatorit. E përditshmja Zaman thekson se Erdogan ka thënë se një ide e tillë është mirëpritur n

Qëndrimet e Erdogan për politikë të brendshme
  • 2015-05-16

Qëndrimet e Erdogan për politikë të brendshme

A e ka marrë qeveria shqiptare një vendim për kërkesën e presidentit Turk Erdogan për ta përfshirë edhe Shqipërinë në luftën e tij kundër Gylen?! Ftohtësia e Ramës, reagimi i Nikollës dhe si u prit në Tiranë kërkesa nga Ankaraja zyrtare? Praktikisht zërat publikë në favor t

Tirana bashkon në një festival copëzat e kulturës botërore (foto)
  • 2015-04-06

Tirana bashkon në një festival copëzat e kulturës botërore (foto)

Tirana u kthye për të dytin vit radhazi në shtëpinë e Festivalit Ndërkombëtar të Gjuhës dhe Kulturës. Festivali i mbajtur në Pallatin e Kongreseve tërhoqi vëmendjen e personaliteteve si dhe publikut të gjerë, që u njoh me aktivitete promovuese të kulturës shqiptare dhe asaj botër

Cili ishte burrështetasi i parë që kishte takuar Ibrahim Rugovën? (Foto)
  • 2015-03-17

Cili ishte burrështetasi i parë që kishte takuar Ibrahim Rugovën? (Foto)

Në vazhdën e shumë takimeve që kishte zhvilluar me burrështetas, ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ibrahim Rugova, gjatë viteve të 90-ta, ndër të tjerë kishte takuar edhe presidentin e Turqisë, Turgut Ozal. Ozal ishte burrështetasi i parë që në kryeqytetin turk ki