Rezultate te kerkimit per termin: +Turgut +Ozal

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.000 / keyword[0] turgut / docs[0] 199 / hits[0] 441 / keyword[1] ozal / docs[1] 86 / hits[1] 131 /
LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri
  • 2016-10-15

LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri

Pasqyra e pjesës më të madhe të 200 kompanive me qarkullim më të lartë të të ardhurave në vitin 2015, reflekton panoramën e të gjithë ekonomisë shqiptare, që nuk po ndryshon prej vitesh: një ekonomi e orientuar nga konsumi, që nuk prodhon pothuajse asgjë, pa një vizion të qartë

Niko Peleshi: Jam xheloz për like-t e vajzës
  • 2016-08-07

Niko Peleshi: Jam xheloz për like-t e vajzës

Aleksia Peleshi, vajza në kopertinën e revistës italiane Dimmi, mori vëmendjen maksimale të rrjeteve sociale, jo vetëm për bukurinë e rrallë, por dhe për faktin se është e bija e zëvendëskryeministrit të vendit, Niko Peleshi. Askush nuk e dinte që vajza e politikanit nga Korça i

No Pic available
  • 2016-08-04

Një përgjigje për ambasadorin turk në Tiranë

Hajro Limaj* Kohët e fundit ambasadori turk në Tiranë, i nderuari Bajraktar, është bërë pjesë e medias shqiptare. Ai nëpërmjet shtypit dhe kanaleve televizive është shprehur shprehur se është në pritje të masave që duhet të marrë Shqipëria  ndaj institucioneve arsimore  turk

AA: Ja rrjeti i Fetyllah Gylen në Shqipëri
  • 2016-07-29

AA: Ja rrjeti i Fetyllah Gylen në Shqipëri

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidajet Bajraktar, në një intervistë për Gazetën Shqiptare, thotë se i kanë kërkuar qeverisë së Edi Ramës të veprojë kundër zgjatimit të asaj që e quan organizata terroriste Feto në Shqipëri. "Ne presim që ndaj aktivitetit të institucioneve dhe

Mziu pret themeluesen e kolegjeve Cempaka në Malajzi: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamëz
  • 2016-06-21

Mziu pret themeluesen e kolegjeve Cempaka në Malajzi: Interes për ndërtimin e një kampusi arsimor në Kamëz

Kryebashkiaku i Kamëz i dha znj.Dato Freida Pilus certifikatën "Mirënjohja e Qytetit". Ja fushat e bashkëpunimit dypalësh për të cila u diskutua në takim Kryetari i Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, priti sot në një takim në zyrën e tij themeluesen dhe drejtoren e rrjetit të kolegje

Bashkia e Tiranës dhe kolegji Turgut Ozal mbjellin 14 pemë ulliri tek Fusha e Aviacionit
  • 2016-03-31

Bashkia e Tiranës dhe kolegji Turgut Ozal mbjellin 14 pemë ulliri tek Fusha e Aviacionit

Në shenjë paqe e solidariteti, 14 fëmijë nga shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë, të cilët ndodhen në Tiranë për të marrë pjesë në festivalin e tretë të gjuhës dhe kulturës, organizuar nga kolegji Turgut Ozal, mbollën sot në lulishten pranë ish-Fushës së Aviacionit

Klark Morina, me bekimin e Papës drejt suksesit në aktrim (FOTO)
  • 2015-10-25

Klark Morina, me bekimin e Papës drejt suksesit në aktrim (FOTO)

Nga Albina Gjergji Uesli Klark Morina është vetëm 7 vjeç dhe aftësia e tij për të qenë protagonist duket se ka lindur bashkë me të. Energjik, me një plastikë të jashtëzakonshme interpretuese, pa ndroje e gjatë gjithë kohës në lëvizje, ai është gjithmonë... gati për aksion