Rezultate te kerkimit per termin: +Turizem +Sarande

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] turizem / docs[0] 739 / hits[0] 948 / keyword[1] sarande / docs[1] 2994 / hits[1] 4405 /
Abuzim me 31 objekte ne Ksamil KLSH kallezon 3 specialiste te ZVRPP Sarande
  • 2015-02-21

Abuzim me 31 objekte ne Ksamil KLSH kallezon 3 specialiste te ZVRPP Sarande

Tirane 20 shkurt 2015 NOAal- Kontrolli i Larte i Shtetit ka kallezuar ne Prokurori tre specialiste te Zyres Vendore te Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme Sarande nen akuzen e shperdorimit te detyresbr br Nga auditimi i kryer prane ketij institucioni u konstatuan nje sere shkeljesh te dispozit

Anomalite  e turizmit shqiptar
  • 2014-11-20

Anomalite e turizmit shqiptar

e Enjte 20 Nentor 20141153 am ARQILE BRXHOLIbrbr    Kohet e fundit por edhe me pare me kane terhequr vemendjen emisionet shkrimet si dhe intervistat e shumta te ashtuquajturat panaire etj lidhur me zhvillimin e turizmit ne Shqiperi Dikush flet per turizmin jeshil dikush

Refuzohet hipoteka per 650  ndertime bleres dhe te huaj
  • 2014-10-28

Refuzohet hipoteka per 650 ndertime bleres dhe te huaj

e Hene 27 Tetor 20141330 pm p classwp-caption-text Ndertime te pahipotekuara ne SarandebrbrSuedeze e norvegjeze sjapin parate pa marre pronesinebrbrRreth 650 objekte te ndertuara ne zonen Turizem 8211 Kanali i ukes ne Sarande jane refuzuar te regjistrohen nga hipoteka brShkak pe

No Pic available
  • 2014-07-02

Vonesat ne Portin e Sarandes

brbrPasagjeret e kesaj anijeje te ankoruar ne portin e Sarandes jane detyruar te presin mese dy ore per te zbritur per shkak te vonesave ne sherbimet portuale Kostas Zafiris eshte drejtuesi i nje agjencie turistike greke qe i ka sjelle kete vizitore ne Sarande per turizem Sipas tij vonesat jane te p

No Pic available
  • 2013-03-25

Regjistri dixhital i tokes, gati brenda ketij viti

Turizmi, kjo dege e rendesishme e ekonomise shqiptare puneson sot rreth 150 mije qytetare shqiptare. Kryeministri thote se qeveria qe ai drejton, synon qe ne 4 vitet qe vijne te rritet me 30 % punesim ne kete dege. “Me kete synojme qe numri i turisteve dhe vizitoreve ne vitin 2017 te jete rreth 7

Turizmi në Gjirokastër, 15% më shumë vizitorë nga viti i kaluar
  • 2012-10-25

Turizmi në Gjirokastër, 15% më shumë vizitorë nga viti i kaluar

Gjirokastra, një prej destinacioneve më të rëndësishëm te turizmit historik dhe kulturor, sipas burimeve zyrtare , është vizituar te paktën 15% më shumë se vitit i kaluar që do të thotë rreth 25 mijë vizitorë. Të d

Sarande gati dega hoteleri-turizem
  • 2012-09-07

Sarande gati dega hoteleri-turizem

Në Sarandë po përgatitet të vihet në funksion një konvikt i ri për nxënësit e shkollës së mesme të Hoteleri –Turizmit nga i gjithë jugu. Shkolla e cila po përgatit rreth 250 nxënës në profilin e turizmit