Rezultate te kerkimit per termin: +Turizmi

Meta: total 1000 / total_found 5986 / time 0.003 / keyword[0] turizmi / docs[0] 5986 / hits[0] 8603 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-19

Bushati në Theth premton: Rruga e re do të shkojë shpejt deri në Breg të Lumit

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati së bashku me deputetin Paulin Sterkaj dhe kandidatin Pjetër Nika u takuan me banorë të komunës Shalë të Dukagjinit në fshatin turistik të Thethit. Bushati vlerësoi mikpritjen dhe traditat e zonës, duke pranuar problemet që ekzistojnë në infrastruktur

No Pic available
  • 2017-06-17

Zotimi i Bashës para të rinjve: Do të ndaj përfundimisht politikën nga arsimi

Në bashkëbisedimin që zhvilloi me të rinjtë e njësisë numër 5 në kryeqytet, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u zotua se do të ndajë përfundimisht politikën nga arsimi. Basha bëri me dije se po përgatitet një ligj i ri për arsimin e lartë, duke theksuar se ligji i vjet

Jeleku me ar shqiptar, që  dashuronte Edit Durham
  • 2017-06-17

Jeleku me ar shqiptar, që  dashuronte Edit Durham

Sot ky jelek ruhet në Bankfield Museum në Halifax Edit Durham nuk do ta harronte asnjëherë kostumin qendisur me ar nga gratë shqiptare. Shpesh ajo e vishte sipër një fustani të lehtë, për të kujtuar kohët shqiptare. Edith Durham (1863-1944) ishte 37 vjeç, kur ndërmori udhëtimin e saj

Shqipëria ka ngjitur disa shkallë në industrinë e turizmit
  • 2017-06-16

Shqipëria ka ngjitur disa shkallë në industrinë e turizmit

Turizmi kontribuon me 1 miliard euro në GDP-në e Shqipërisë. Sipas Këshillit Botëror të Udhëtimit dhe Turizmit, sektori i turizmit dhe udhëtimit në Shqipëri kontribuoi drejtpërdrejt në ekonominë e vendit në 2016, duke përbërë 127.7 miliardë lekë, ekuivalente me 8.4% të PBB-së s