Rezultate te kerkimit per termin: +Turizmit +Shqiptar

Meta: total 1000 / total_found 7165 / time 0.011 / keyword[0] turizmit / docs[0] 16579 / hits[0] 28445 / keyword[1] shqiptar / docs[1] 274157 / hits[1] 699867 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Janar-maj 2017, rritet me 9.5 % numri i turistëve që kanë hyrë në Shqipëri

Numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë në Shqipëri në pesë muajt e parë 2017 është rritur me 9.5 për qind, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2016, duke shkuar në 1.321.474. Shifrat raportohen nga Instituti i Statistikave, në botimin e sotëm Lëvizjet e shtetasve në Sh

No Pic available
  • 2017-06-16

Basha u premton gjuetarëve nga Vlora: Do anuloj moratoriumin

Nga Vlora, kreu i Partisë Demokratike ka ndezur dritën jeshile për gjuetarët në mbarë vendin, duke premtuar se do të anulojë moratoriumin e qeverisë Rama nëse fiton zgjedhjet. Basha akuzoi të majtën se ndaloi gjuetinë për të mos zbuluar plantacionet me kanabis. Basha: Dua ta mbyll me

No Pic available
  • 2017-06-15

Vasili: Me planin tonë të shporrim planin e timonit dhe Republikës së re

Nga një miting elektoral në sheshin Nënë Tereza në Tiranë, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se plani i partisë së tij është i bazuar në katër shtylla që kthehen në 4 autostrada zhvillimi për vendin. Sipas tij, ky plan është kundër tepsisë dhe kundë

No Pic available
  • 2017-06-10

Mbyllet me festë dhe ndarjen e çmimeve edicioni i 13 i Rally Albania

Gara është zhvilluar në me makina Ralle dhe motor në një distancë mbi 2100 km. Edvin Kasimati, drejtor i garave Rally Albania u shpreh se në këtë garë morën pjesë 100 garues dhe gjithçka është përmbyllur me sukses. Kasimati: Ky ishte edicioni i 13, ndoshta një nga edicionet më të

No Pic available
  • 2017-06-09

Shqipëria përmes objektivit të një juristi gjakovar

Nëntor Oseku, djali gjakovar që nuk pushon së udhëtuari në viset e Shqipërisë. Kush është juristi 33-vjeçar që fotografon bukuritë natyrore të vendit. Çfarë e lidh avokatin me udhëtimet dhe çfarë përfiton ai prej kësaj. Zbuloni nëpërmjet fotografive terapinë e një juristi që

No Pic available
  • 2017-06-04

Fier, hapet sezoni turistik

Darëzeza ka hapur zyrtarisht sezonin turistik. Kryebashkiaku Subashi ka përshëndetur të pranishmit, duke u uruar mirëseardhjen në Darzezë, ku siç tha ai nuk mungon asgjë. Armando Subashi: Është i gjithë ky bregdet që pothuajse është i virgjër. Ku padyshim jo vetëm na afron shumë me

No Pic available
  • 2017-06-03

Turizmi, Koçollari: Surprizë turistët aziatikë, Sahati e Pazari më të kërkuara

Tirana është kthyer në një pikë të rëndësishme turistike. Drejtorja e drejtorisë së turizmit në Bashkinë e Tiranës, Mirela Koçollari thotë se numri i lartë i vizitorëve aziatikë ka qenë një surprizë edhe për vetë autoritetet. Koçollari: Kohët e fundit ka një numër shumë t