Rezultate te kerkimit per termin: +Turizmit

Meta: total 1000 / total_found 16579 / time 0.007 / keyword[0] turizmit / docs[0] 16579 / hits[0] 28445 /
Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme, çfarë ofrojnë partitë për ekonominë
  • 2017-06-25

Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme, çfarë ofrojnë partitë për ekonominë

Janë rreth 3.45 milionë votues që teorikisht kanë të drejtën të votojnë në zgjedhjet e përgjithshme, që po zhvillohen sot, dhe për herë të parë votojnë rreth 136.7 mijë zgjedhës, sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Brendshme dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Megjithatë, p

No Pic available
  • 2017-06-23

Janar-maj 2017, rritet me 9.5 % numri i turistëve që kanë hyrë në Shqipëri

Numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë në Shqipëri në pesë muajt e parë 2017 është rritur me 9.5 për qind, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2016, duke shkuar në 1.321.474. Shifrat raportohen nga Instituti i Statistikave, në botimin e sotëm Lëvizjet e shtetasve në Sh

No Pic available
  • 2017-06-23

Rama: Vangjel Dulja shkoi te Republika e re, kujtoi se unë nuk do takoja Lulin

Në ditën e fundit të fushatës elektorale nga Himara, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e PBDNJ, Vangjel Dule, duke i kërkuar komunitetit himarjot që mos i japë asnjë votë. Rama tha se Dulja nuk meriton asnjë votë sepse përveçse braktisi minoritarët, braktisin edhe partinë e tij, duke

No Pic available
  • 2017-06-19

Netanyahu: Miqësia me Greqinë nisi në një takim me Papandreun në kafe Pushkin

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, i ka dhënë një intervistë gazetës greke Kathimerini me rastin e vizitës së tij në Greqi. Intervista ka disa momente interesante si p.sh arsyet e afrimit greko-izraelit, marrëveshjet për gazin dhe ndërtimin e gazsjellësit të Mesdheut Lindor që k

No Pic available
  • 2017-06-19

Mjeti i mbushur me armë dhe bombola gazi përplas furgonin e policisë

Kryeqyteti francez përjetoi orë ankthi, teksa një person me një veturë u përplas qëllimisht me një furgon të policisë në shëtitoren Champs Elysees në Paris. Ngjarja u regjistrua rreth orës 15:48 të pasdites sipas orës lokale në rrethrrotullimin e Champs-Elysees në Paris, shumë pra

No Pic available
  • 2017-06-16

Basha u premton gjuetarëve nga Vlora: Do anuloj moratoriumin

Nga Vlora, kreu i Partisë Demokratike ka ndezur dritën jeshile për gjuetarët në mbarë vendin, duke premtuar se do të anulojë moratoriumin e qeverisë Rama nëse fiton zgjedhjet. Basha akuzoi të majtën se ndaloi gjuetinë për të mos zbuluar plantacionet me kanabis. Basha: Dua ta mbyll me

Shqipëria ka ngjitur disa shkallë në industrinë e turizmit
  • 2017-06-16

Shqipëria ka ngjitur disa shkallë në industrinë e turizmit

Turizmi kontribuon me 1 miliard euro në GDP-në e Shqipërisë. Sipas Këshillit Botëror të Udhëtimit dhe Turizmit, sektori i turizmit dhe udhëtimit në Shqipëri kontribuoi drejtpërdrejt në ekonominë e vendit në 2016, duke përbërë 127.7 miliardë lekë, ekuivalente me 8.4% të PBB-së s