Rezultate te kerkimit per termin: +Turkut

Meta: total 536 / total_found 536 / time 0.000 / keyword[0] turkut / docs[0] 536 / hits[0] 638 /
Reali lë nam në Bernabeu, Roma në krizë të thellë!
  • 2018-12-12

Reali lë nam në Bernabeu, Roma në krizë të thellë!

Një skuadër që ka fituar tre herë radhazi UEFA Champions League dhe që është rekordmenja e këtij kompeticioni me 13 trofe të fituar, nuk mund të humbasë kurrësesi 0-3 në shtëpi ndaj CSKA-së së Moskës. As vendi i parë në grup i siguruar që përpara kësaj sfide dhe as mungesat e s

Dy herë mat turkun Karakus, Ferit Keta kampion bote në kikboks
  • 2018-12-09

Dy herë mat turkun Karakus, Ferit Keta kampion bote në kikboks

Ferit Keta triumfon me pikë ndaj turkut Fatih Mehmet Karakus, në përballjen për gjerdanin e artë në kikboks, pas revanshit të kërkuar nga kundërshtari i tij (në shtator Keta e mundi edhe në boks), duke ruajtur pathyeshmërinë me 19 fitore dhe asnjë humbje në boks dhe kikboks. Një duel

Kuqezinjtë mbyllin përgatitjet, dëmtimet shqetësojnë Panuccin
  • 2018-11-15

Kuqezinjtë mbyllin përgatitjet, dëmtimet shqetësojnë Panuccin

Përfaqësuesja shqiptare i ka dhënë fund përgatitjeve në qytetin e Durrësit, në prag të sfidës me Skocinë, e vlefshme për UEFA Nations League. Seanca nisi menjëherë pasi trajneri Christian Panucci zhvilloi një bisedë të shkurtër me skuadrën, ndërsa me përjashtim të Eros Grezdës

Laboratori i heroinës në Has, burg për tre të arrestuarit, dy të tjerë lirohen
  • 2018-11-08

Laboratori i heroinës në Has, burg për tre të arrestuarit, dy të tjerë lirohen

Burg pa afat, është masa e sigurisë që  Gjykata për Krime të Rënda dhen për tre nga 5 të arrestuarit për laboratorin e heroinës në Has. Në burg është lënë Xhavit Shuti, Vehbi Barushi dhe Flamur Çela, ndërsa për 76-vjeçarin Mustafa Shuti dhe nusen e djalit të tij Anila Shuti gj

Bushi shpall listën, 7 nga Superioria do sfidojnë Spanjën
  • 2018-10-05

Bushi shpall listën, 7 nga Superioria do sfidojnë Spanjën

Ndryshime dhe risi në listën e trajnerit të kombëtares Shpresa Alban Bushi për dy sfidat e fundit që Shqipëria U-21 do të zhvillojë në eliminatoret e Europianit. Kuqezinjtë fillimisht do të sfidojnë Spanjën në kryeqytet në stadiumin “Selman Stërmasi” në datën 11 tetor

Ozil nuk kursehet ndaj Grindel, zbulohet letra e plotë e mesfushorit
  • 2018-07-23

Ozil nuk kursehet ndaj Grindel, zbulohet letra e plotë e mesfushorit

Lamtumira e parakohshme nga Gjermania, por mbi të gjitha deklaratat e forta të Mesut Ozil në drejtim të presidentit të Federatës Gjermane të Futbollit Reinhard Grindel po bëjnë xhiron e botës. Akuzat e mesfushorit të Arsenalit janë vërtetë të ashpra dhe lënë pak vend për interpret

Milani në Europa League, Krotone bie në Serinë B (Foto)
  • 2018-05-20

Milani në Europa League, Krotone bie në Serinë B (Foto)

Në pritje të Lazio-Inter, që do të jap verdiktin e fundit në Serie A, se cila do të jetë skuadra e katërt italiane në Champions League, kampionati italian ka përcaktuar gjithçka tjetër. Milan ka fituar thellëshit, 5-1 ndaj Fiorentina në San Siro dhe e mbylli kampionatin në vendin e gj