Rezultate te kerkimit per termin: +Turqi

Meta: total 1000 / total_found 14650 / time 0.007 / keyword[0] turqi / docs[0] 14650 / hits[0] 21998 /
Big Mama si asnjëherë tjetër në setin e ri fotografik
  • 2017-06-25

Big Mama si asnjëherë tjetër në setin e ri fotografik

Big Mama është shfaqur shumë më ndryshe nga çfarë ne jemi mësuar që ta shohim. Pas ndërhyrjes kirurgjikale këngëtarja duket më seksi se kurrë. Ajo ka publikuar disa foto të realizuara në Turqi si pjesë e “Mamas Trip” nga fotografi kosovar Fatlum Hajredinaj në rrjetin e s

Turqi, vdesin 5 persona nga rryma elektrike në pishinë 
  • 2017-06-24

Turqi, vdesin 5 persona nga rryma elektrike në pishinë 

Tre fëmijë dhe dy të rritur kanë vdekur nga rryma elektrike në një pishinë në veriperëndim të Turqisë. Incidenti ka ndodhur në qytetin Akyazi në provincën Sakarya. Menaxheri i pishinës bashkë me djalin e tij janë përpjekur ti ndihmojnë duke i dërguar edhe në spital, por që asn

Ja si përfundon historia e dashurisë së Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug
  • 2017-06-24

Ja si përfundon historia e dashurisë së Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug

Mbrëmja e djeshme ka mbledhur pranë ekranit në Turqi të gjithë publikun që ka ndjekur për një sezon të gjatë serialin Gesur ve Gusel, në të cilin kanë qenë protagonistë dy prej emrave më të dashur e më të paguar në Turqi, Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug. Një histori dashurie

No Pic available
  • 2017-06-23

Erdogan dhe Putin bisedë telefonike, ja për çfarë diskutojnë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoan, tha se energjia në marrëdhëniet ndërkombëtare nuk duhet të jetë arsye për konflikt, por një aset i veçantë për paqe, dhe se “projekti i Rrjedhës Turke është shembulli më i mirë aktual dhe simbol i asaj ku bazohet politika e jashtme të Rep

Turqi, shpërthim pranë një baze të NATO-s
  • 2017-06-22

Turqi, shpërthim pranë një baze të NATO-s

Një shpërthim ka dëmtuar murin e një baze të NATO-s pranë Izmirit në Turqinë perëndimore. Sipas CNN turk, mësohet se nuk ka viktima. Shpërthimi ka ndodhur në një zonë të izoluar të bazës. Policia ka rrethuar zonën dhe ka nisur hetimet për të mësuar nëse ka qenë një akt demons

No Pic available
  • 2017-06-21

Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërinë e Madhe

Vuçiç ka falënderuar qëndrimin e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili ka thënë se është kundër krijimit të Shqipërisë së madhe. “I jam shumë falënderues presidentit turk. Në fillim të korrikut shkoj në një konferencë të madhe në Turqi dhe atje do të takohem me

Kolumbi-Turqi-Shqipëri: Harta e trafikut të drogës
  • 2017-06-21

Kolumbi-Turqi-Shqipëri: Harta e trafikut të drogës

Rrugët e trafikut ndërkombëtar të drogës nuk ndryshojnë. Shumica e trafikantëve ndryshojnë mënyrat e transportit për tiu shmangur policisë, por korridoret e drogës mbeten të njëjtat. Departamenti Qendror i Çështjeve kundër drogës në Policinë Italiane ka bërë një analizë për