Rezultate te kerkimit per termin: +Turqia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.024Z

Të na rrojë Turqia!

Nga Lutfi Dervishi Një kujtesë për ditën e Flamurit Sot 1- Turqia është partneri strategjik i Shqipërisë! 2- Turqia është investitori i tretë më i madh në Shqipëri! 3- Falë Turqisë do të kemi së shpejti linjën tonë kombëtare ajrore! 4- Turqia mbetet për shqiptarët destinacioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.681Z

TURQIA VARET NGA GJERMANIA

Zënkat e Erdoganit me gjemanët janë një shembull klasik i prerjes së degës ku je ulur! Shumë komentatorë thonë se Gjermania dhe i gjithë Bashkimi Evropian varen nga Turqia, sepse Turqia mund të rihapë rrugën për kalimin e refugjatëve. Por prej mbylljes së rrugëve në Ballkan, gjendj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.205Z

Turqia përkrahë shëndetësinë kosovare

Ambasadorja e Turqisë në Republikën e Kosovës Kivilcim Kiliç, e shoqëruar nga zv. ministri i Shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Dr.Kadir Hyseini dhe drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universit të Kosovës, dr. Curr Gjocaj, gjatë vizitës së realizuar në Klinikën Obstetrike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.221Z

Turqia mes dy zjarreve

Thellimi i krizës në Ukrainë po shton shqetësimet në Turqi, një vend me lidhje te ngushta politike dhe ekonomike si me perëndimin, ashtu dhe me Moskën. Rreziqet per Ankarane nuk jane te pakta, sidomos kur flitet per sanksione qe veshtiresojne perp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.706Z

Turqia si shtet model?

Pas trazirave në botën arabe kudo flitet për “Turqinë si model”. Kjo duket bindëse në vështrim të parë. Turqia është demokraci dhe shtet ligjor. Vendi ka një kushtetutë laike, institucione, që e kanë testuar veten dhe mund të dëshmojë një zhvillim ekonomik të suksessh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

Turqia kërkon Giovanni Trapattoni

(ALBANIA SPORT) – Turqia nuk heq dorë nga Giovanni Trapattoni. Shtypi turk pohoi se për trajnerin italian është gati një kontratë 2.5-vjeçare dhe 3 milionë euro. Pas lamutumirës së Fatih Terim, Turqia është në kërkim të një trajneri të ri, duke parë edhe dështimin në kualifikue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.049Z

Turqia : Zgjedhjet me standarde demokratike

Turqia i ka vlerësuar si të sigurta, të qëndrueshme dhe me standarde demokratike zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Në një deklaratë të ministrisë së Jashtme turke, vlerësohen zgjedhjet e 28 qershorit si të sigurta dhe të qëndrueshme. "Turqia gjithashtu vlerëson se zgjedhjet u mbaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama