Rezultate te kerkimit per termin: +Turqin

Meta: total 1000 / total_found 5311 / time 0.002 / keyword[0] turqin / docs[0] 5311 / hits[0] 7127 /
Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll
  • 2019-04-09

Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan po përdor gjithë peshën e tij politike në përpjekjet për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve lokale në Stamboll, sipas së cilave partia e tij AK ka humbur. Duke folur para gazetarëve të hënën para se të shkonte në Moskë, zoti Erdogan vuri në p

Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova
  • 2019-04-04

Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova

Shqipëria humb një pozicion në renditjen e FIFA-s për muajin prill. Kombëtarja Shqiptare ka rrëshqitur në vendin e 6-të si rezultat u humbjes me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të Euro 2020. Pavarësisht se sfida disfata e Loro Boriçit u pasua nga fitorja e thellë 0-3 në fushë

SHBA paralajmëron Turqinë: Zgjidh ose NATO-n, ose Rusinë
  • 2019-04-04

SHBA paralajmëron Turqinë: Zgjidh ose NATO-n, ose Rusinë

ZV/presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence paralajmëroi Turqinë kundër blerjes së sistemit anti-raketor rus S-400, të cilin Uashingtoni e sheh si kërcënim për avionët amerikanë. Pence tha se Turqia duhet të zgjedhë midis të qenët anëtare e rëndësishme e NATO-s, ose rrezikon

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë
  • 2019-04-02

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në muajin maj, Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u bë ditën e sotme, nga Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn, gjatë punimeve të Komitetit Parlamentar të PE për Punët e Jashtme. Takimi i sot

Turqia sfidon SHBA, do blejë nga Rusia sistemin anti-ajror rus
  • 2019-03-29

Turqia sfidon SHBA, do blejë nga Rusia sistemin anti-ajror rus

Turqia do të respektojë marrëveshjen për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore, pavarësisht kundërshtimeve nga Uashingtoni, tha ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, pas bisedimeve me homologun e tij rus Sergei Lavrov. Kjo marrëveshje është çështje e kryer, tha Cavusoglu. Tash

Situatë e vështirë mister, çfarë i tha Duka para shkarkimit Panuçit!
  • 2019-03-28

Situatë e vështirë mister, çfarë i tha Duka para shkarkimit Panuçit!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka dhënë detaje në lidhje me shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Sipas tij situata në kombëtare ishte e rëndë ndaj ai së bashku me stafin morrin këtë vendim. Shkarkimi i Panuccit ishte jo fare i papritur. Nuk u shkarkua vetëm për një

Duka: Trajneri i ri mund të jetë shqiptar, nuk jam penduar që e shkarkova Panuccin
  • 2019-03-26

Duka: Trajneri i ri mund të jetë shqiptar, nuk jam penduar që e shkarkova Panuccin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Andorra për “Supersport” foli për fitoren, trajnerin e ri dhe shkarkimin e Panuccit. Ku jemi me tratativat për trajnerin e ri? Ishim në një situatë emergjente për ndeshjen e sotme, dua të kompl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama