Rezultate te kerkimit per termin: +Turqin

Total: 1538
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

A mund ta humbas Amerika Turqin?

sht nj periudh, e cila n ambientet zyrtare t Shteteve t Bashkuara t Ameriks dhe n institucionet studimore t saj sht shtruar pr prgjigje pyetja: A po e humbasim Turqin si nj mike dhe aleate historike? N fakt, ky diskutim ka filluar q mbas vendimit t Kuvendit t Madh t Turqis t dats 03 mars 2003,vendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

BE-ja kritikon Turqin

Ministrat e Jashtm t BE-s kan kritikuar Turqin, pr shkak t dshtimit t Ankaras q t vendos marrdhnie normale me Qipron dhe vendosn q t mbajn t frenuara prpjekjet e Ankaras pr antarsim n BE. Prderisa Turqia ju shmang sanksioneve shtes dhe shtetet e BE-s mirpritn prparimin, e arritura n fushn e shtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.221Z

Xhaka zgjedhë Turqinë

Ylli i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka, pas qëndrimit disa ditorë në Kosovë, ka zgjedhur Turqinë për t’i vazhduar pushimet. Anëtari i skuadrës nga Bundesliga gjermane, Borussia Monchgladbach, ka postuar një foto në ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.093Z

Davotuglu: Tri ditë zie në gjithë Turqinë

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davotuglu ka treguar disa fakte nga sulmi terrorist duke shpallë tri ditë zie në gjithë Turqinë. Ai ka thënë se ekzistojnë indikacione se dy sulmues vetëvrasës janë përgjegjës për vdekjen e 86 nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.043Z

Tregtia përafron Turqinë me Iranin

Tri marrëveshje irano-turke janë nënshkruar gjatë vizitës në Teheran të kryeministrit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Shefi i qeverisë turke tha se marrëveshjet e lidhura të mërkurën do ta ndihmojnë Turqinë që t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.794Z

IS i afrohet kufirit kufirit me Turqinë

Militantët e Shtetit Islamik (ISIS) e kanë marrë kontrollin ndaj një pjese strategjike të një mali nga i cili mbikëqyret hyrja jugore në qytetin e rrethuar Kobani në Siri, në kufirin me Turqinë. Ky qytet është i banuar me popullat&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Shkmbimet tregtare me Turqin, mbi 18 miliard lek

Gjat 8 mujorit t ktij viti, shkmbimet tregtare me Turqin, kapn nj vler prej 18 miliard e 917 milion lek. Instituti i Statistikave publikon se vlera e importeve llogaritet 17 miliard e 48 milion lek, ndrsa eksportet 1 miliard e 869 milion lek. Shifrat e msiprme tregojn se eksportet shqiptare jan ende

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama