Rezultate te kerkimit per termin: +Tusha

Meta: total 1000 / total_found 1126 / time 0.000 / keyword[0] tusha / docs[0] 1126 / hits[0] 1681 /
Vogëlushi im, ja kush është e dashura-avokate e bosit shqiptar të mafias në burgun e Koridhalos
  • 2019-04-05

Vogëlushi im, ja kush është e dashura-avokate e bosit shqiptar të mafias në burgun e Koridhalos

Pas publikimit të lajmit se autoritetet greke kanë arrestuar një avokate 45-vjeçare, pasi akuzohet se ndihmonte një shqiptar, të etiketuar si bosi i mafias shqiptare në burgun famëkeq të Koridhalos në Athinë, mediat greke kanë zbuluar edhe fotot e saj. Avokatja është një bionde simpat

I hoqi mbrojtjen Berishës, reagon Garda e Republikës
  • 2019-02-21

I hoqi mbrojtjen Berishës, reagon Garda e Republikës

Pas lajmit se ish-kryeministrit Sali Berisha i janë hequr truprojat, ka ardhur dhe reagimi nga Garda e Republikës. Mësohet se dy efektivëve të Gardës të vendosur për mbrojtjen e Berishës,  i është komunikuar vendimi, por ata nuk e kanë braktisur ish-kryeministrit dhe kanë dhënë dorë

No Pic available
  • 2019-02-21

Shitblerja e votës/ Rama: Monika në ferr, Metën e pamë që bleu mandat në Lezhë

Në një dalje për mediat disa orë pas protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama shtriu dorën për dialog, duke theksuar se procesi duhet të bazohet në disa argumente që i shërbejnë demokracisë. Kemi qenë dhe do të jemi gati të dialogojmë, për gjithçka që i shërben demokracis

Varroset sot në Sarandë, ja kush është shqiptari që vdiq në burgun grek (FOTO)
  • 2019-01-30

Varroset sot në Sarandë, ja kush është shqiptari që vdiq në burgun grek (FOTO)

Burgu famëkeq i Koridhalos në Greqi, është kthyer në godinën që po i merr jetën shqiptarëve, pasi vetëm tre ditë më parë u shënua viktima e 3-të në radhët e bashkëkombësve tanë brenda qelisë. Më 27 janar u gjet i vdekur në këtë burg që ndodhet në Athinë, 33-vjeçari shqip

Kush është shqiptari i gjetur i vdekur në burgun e Koridhalosit (EMRI)
  • 2019-01-28

Kush është shqiptari i gjetur i vdekur në burgun e Koridhalosit (EMRI)

Korrenspondenti i Top Channel nga Athina ka arritur të zbulojë edhe identitetin e shqiptarit që u gjet sot i vdekur në burgun famëkeq të Koridhalosit, në kryeqytetin grek. Bëhet fjalë për 33-vjeçarin Bandiol Tusha, i cili u gjet i pajetë në dhomën e tij të qelisë, në zonën E të

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës
  • 2018-12-18

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për buxhetin 2019. Ndërkohë kreu i komisionit Erjon Braçe u shpreh: “Duhet më shumë  transparencë dhe efektivitet. Nuk duhet të financojmë parazitizmin politik siç ka ndodhur në zemër të Tiranës”. I pranis