Rezultate te kerkimit per termin: +Tushe

Meta: total 719 / total_found 719 / time 0.000 / keyword[0] tushe / docs[0] 719 / hits[0] 1136 /
No Pic available
  • 2019-01-28

Si po vriten dëshmitarët shqiptarë në burgjet greke

Duket se vrasja e Albert Bakos dy javë më parë dhe vdekja e Bandiol Tushajt, një ditë më parë po në burgun e Koridhalosit, nuk janë pa lidhje mes tyre, madje nuk mund të quhen as rastësi. Top Channel ka mësuar se që të dy ishin të akuzuar si pjesëtar në ekzekutimin e avokatit të n

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)
  • 2018-11-05

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)

Delegacioni, filmi i cili u vlerësua me çmimin e Madh Grand Prize, në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë, ka pasur premierën në Tiranë, në hapësirat e Tirana Film Festival, i cili ka hapur tiparin prej tre ditësh. Në prezantimin filmit merrnin pjesë dhe kryeministri Edi Ra

No Pic available
  • 2018-10-22

Bujar Alimani fiton Grand Prix në Varshavë

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është nderuar me Çmimin e Madh të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit 34 të Varshavës, i cili u mbylli siparin nw kryeqytetin polak më 20 tetor. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e f

No Pic available
  • 2018-09-27

Filmi i Bujar Alimanit në Warsaw Film Festival

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është përzgjedhur në seksionin e konkurrimit ndërkombëtar në “Warsaw Film Festival”. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e festivaleve të njohura nga Federata Ndërkombëta

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

No Pic available
  • 2017-10-11

BE zyrë informacioni pranë 61 bashkive për integrimin dhe ligjet

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë në bashkëpunim me qeverinë shqiptare dhe bashkinë të gjithë vendin i dha udhë nga Lushnja zbatimit të projektit Bashkitë për në Europë.  Projekti, i pari në llojin e vet në vendin tonë, synon që më një fond prej 800.000 eurosh të n

Pres të bëj film me tyMos më harro!
  • 2017-09-11

Pres të bëj film me tyMos më harro!

Bujar Alimani producenti i filmit të fundit ku interpretoi aktorja Hajrie Rondo sjell kujtimet e ditëve të xhirimeve Me vështrimin nga dritarja një grua pret që i shoqi të kthehet nga dyqani i bukës. Ai vjen në buzëmbrëmje, ndalon disa minuta tek shkallët e pallatit, përpara se të hap