Rezultate te kerkimit per termin: +Tv +Alsat

Meta: total 1000 / total_found 2068 / time 0.001 / keyword[0] alsat / docs[0] 2068 / hits[0] 2600 /
No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

No Pic available
  • 2017-11-27

Zbutet vendimi për kryebashkiakun shqiptar, nesër mund të lërë qelinë

Kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko sipas të gjitha gjasave nesër do të dalë nga burgu hetues në Shutkë, Maqedoni. Pasi Gjykata Themelore Shkupi 1 të premten i vazhdoi masën e paraburgimit për 30 ditë të tjera, dje Këshilli penal e tjetërsoi vendimin dhe mori ma

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë
  • 2017-11-24

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë

Lajmi se në Gjithësi një asteroid u emërua me emrin e vajzës shqiptare, Pranvera Hyseni, bëri të ndihen krenarë mijëra njerëz. Asteroidi i zbuluar në vitin 2000 nga Katalina Sky Survey, u vendos të quhet Pranvera Hysniu nga Minor Planet Centre, departament në Universitetin e Harvardit.

No Pic available
  • 2017-11-22

Raportet me Ramën, presidenti Meta: Partia ime, Kushtetuta

Presidenti Ilir Meta theksoi se raportet e tij me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim mbi sjelljen e vet si kryetar i Republikës së Shqipërisë. Në intervistën e dhënë programit 200 të TV Alsat, Meta u shpreh se që nga 24 korriku, kur mori detyrën e presidentit, për parti ka vetëm Kushtet

No Pic available
  • 2017-11-13

Rruga e Arbrit pa dobi për të dyja vendet

Rruga e Arbrit nuk duhet të jetë prioritet as për Qeverinë e Maqedonisë e as për atë të Shqipërisë. Ky është qëndrimi i ekspertëve pas paralajmërimit nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, se do të kërkojë nga homologu i tij Zoran Zaev, që ky aks të ndërtohet si

No Pic available
  • 2017-11-05

Në Shkup sot protesta kundër vendimit për Lagjen e Trimave

Në Shkup do të mbahet sot protestë kundër vendimit gjyqësor për “Lagjen e Trimave” Protesta organizohet nga disa organizata joqeveritare të cilët apelojnë që të zbulohen porositësit e vërtetë të ngjarjes së Kumanovës dhe kërkojnë hetim ndërkombëtarë, shkruan Alsat.m

No Pic available
  • 2017-11-05

Shkup, protesta kundër vendimit gjyqësor për Kumanovën

Dënimi që iu shqiptua të dënuarve të rastit të Kumanovës, nxiti pakënaqësi te familjarët dhe qytetarët, të cilët sot në shenjë revolte protestuan para Gjykatës Themelore Shkupi 1. Protestuesit marshuan të qetë nga Sheshi Skenderbeu, duke kërkuar rigjykim të rastit dhe hetim ndër