Rezultate te kerkimit per termin: +Twitter

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.229Z

Cicërojnë në Twitter

Pas Facebookut, këngëtarët kosovarë kanë gjetur edhe një vend tjetër për të komunikuar me adhuruesit e tyre. Është ky rrjeti social Twitter.com që renditet njëri prej rrjeteve të dyta sociale, por pas Facebook.com. Nga Ardian Jasiqi më 27 qershor 2011 në ora 12:56 Estradës i ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.802Z

Snowden në Twitter

Snowden, ish kontraktori i Agjencisë për Sigurinë Kombëtare, i cili nxori sekretet e programeve amerikane të survejimit, postoi të martën këtë frazë në Twitter: "A më dëgjoni tani?" Kompania Twitter e verifikoi autorin.Për një orë, ish kontraktori tërhoqi 185 mijë njerëz që ndje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.882Z

Ndryshime në Twitter

Një nga rrjetet sociale, Twitteri, po e ndryshon mënyrën e paraqitjes së mesazheve. Shërbimi i mikroblogut Twitter do të lejojë tani që në krye të faqes të dalin mesazhet e njerëzve me të cilët është lidhur përdoruesi, pastaj të shfaqen mesazhet e tjera në kohë reale. Formati i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.321Z

Lidhen në Twitter

Nga Express më 16 maj 2011 në ora 08:47 Rihanna dhe Chris Brown mund të mos jenë bashkuar përsëri, por ata janë të lidhur virtualisht. TMZ ka zbuluar se dy ish të dashuruarit së fundmi kanë filluar të ndjekin njëri-tjetrin në Twitter. Por, Rihanna reagoi shpejtë për ta mohuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.147Z

Themeluesi i Twitter: Mos rrini shumë në Twitter, ju bën dëm

Share Bashkëthemeluesi i Twitter u ka bërë thirrje 500 milion përdoruesve të rrjetit social që në vend që të qëndrojnë shumë kohë në Twitter, të bëjnë diçka tjetër. Christopher Stone tha se ai nuk do që njerëzit të shpenzojnë shumë kohë në rrjetin so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.747Z

Twitter kunder abuzimeve

Pas disa kërcënimeve drejtuar femrave, rrjeti social Twitter vendos rregulla të reja duke shtuar një buton, “raporto abuzimet”, në të gjitha platformat, në celularë apo kompjutera. Në Britanine e Madhe, policia po heton tetë rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.667Z

Kthehet në Twitter

Nga Express më 22 mars 2011 në ora 10:10 MILEY Cyrus është kthyer përsëri në Twitter. Këngëtarja dhe aktorja kishte thënë se e ka mbyllur profilin e saj në Twiter qëkurse kishte incizuar një këngë të re, por tani ajo i është rikthyer profilit të saj të vjetër. Lajmin e k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama