Rezultate te kerkimit per termin: +Twitteri

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] twitteri / docs[0] 47 / hits[0] 59 /
10-vjetori i Twitterit
  • 2016-03-21

10-vjetori i Twitterit

Twitter feston sot 10 vjetorin. Kjo platformë mediatike, që ka miliona përdorues, thotë se nuk ka ndërmend ta rrisë kufirin e vendosur fillimisht, për të mos i kaluar 140 germat në mesazhet e publikuara. Përdoruesit e përditshëm të kësaj mediaje sociale e përdorin Twitter-in për t'i

Ndryshime në Twitter
  • 2016-02-10

Ndryshime në Twitter

Një nga rrjetet sociale, Twitteri, po e ndryshon mënyrën e paraqitjes së mesazheve. Shërbimi i mikroblogut Twitter do të lejojë tani që në krye të faqes të dalin mesazhet e njerëzve me të cilët është lidhur përdoruesi, pastaj të shfaqen mesazhet e tjera në kohë reale. Formati i

Shqiptari Martin Shkreli pëson keq për shfrytëzim të parave të investuesve të tij
  • 2015-12-21

Shqiptari Martin Shkreli pëson keq për shfrytëzim të parave të investuesve të tij

​Martin Shkreli, i cili u arrestua të enjten nga FBI, pasi që ka marrë parët e investitorëve për të paguar borxhet e veta, duke shfrytëzuar kështu kompaninë e tij farmaceutike. Ai është arrestuar të enjten nga FBI. Java për

Game of Thrones, Jon Snow ringjallet në serinë e 6-të
  • 2015-11-26

Game of Thrones, Jon Snow ringjallet në serinë e 6-të

Janë të shumtë shqiptarët e apasionuar pas sagës së famshme mesjetare Game of Thrones dhe mezi i presin seritë e reja. Një surprizë do të vij për ta në sezonin e ri në prill 2016… Kjo sagë është e njohur për një fund ndryshe nga filmat klasikë; tek Game of Thrones personazhe

No Pic available
  • 2015-11-25

Jon Snow ringjallet në serinë e 6-të të Game of Thrones

Saga e famshme mesjetare Game of Thrones është e njohur për një fund ndryshe nga filmat klasikë, ku heronjtë triumfojnë. Tek Game of Thrones personazhet udhëheqës dhe me karaker të fortë në fund vdesin. Dhe ky ishtë edhe fati i Jon Snow, personazhi i preferuar i shumë adhuruesve të sa

E dashura e Jim Carrey bën vetëvrasje (Foto)
  • 2015-09-30

E dashura e Jim Carrey bën vetëvrasje (Foto)

E dashura 28 vjeçare e aktorit Jim Carrey ka mbytur veten. TMZ ka mësuar nga policia se ata ata kanë marrë një thirrje nga Los Angeles të hënën në mbrëmje dhe ata menjëherë kanë shkuar në atë shtëpi dhe kanë gjetu

Përgjimet në Universitet: Ç’është Twitteri? – Mos ma pyet, o presor, se Twitter s’kam
  • 2015-09-24

Përgjimet në Universitet: Ç’është Twitteri? – Mos ma pyet, o presor, se Twitter s’kam

Zbardhen përgjimet e pedagogëve të Universitetit të Elbasanit dhe shoferit të drejtorit të Ujësjellësit, Jani Muslli, i cili u diplomua me ndërhyrjen e shefit të tij. Pyetjet e komisionit të diplomës: Nga ndryshon Facebook­u me Twitter&