Rezultate te kerkimit per termin: +UNOPS

Total: 62
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.820Z

MMPH bashkëpunon me UNOPS in

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, sot ka pritur përfaqësuesit e Zyrës për Mbështetje të Projekteve të Kombeve të Bashkuara (UNOPS). Në këtë vizitë njoftuese u diskutua për ndihmën që do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.116Z

Serbia insiston UNOPS të bëjë regjistrimin në Kosovë

Sekretari shtetëror i të ashtuquajturës Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanovic ka deklaruar sot se mund të sillet vendimi rreth shtyrjes për gjashtë muaj të regjistrimit në Kosovë, të paralajmëruar p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.407Z

Në fund të muajit shtator edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë

Hapja e dy pikëkalimeve të reja kufitare, Kapi e Sfircës që lidhë Komunën e Kamenicës me Medvegjën dhe Izvor në pjesën veriore, do të bëhet deri në fund të muajit shtator, u tha në takimin e radhës në Bruksel të Grupit zbatues të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.605Z

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës

Nën kryesimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri, është mbajtur takimi i radhës i Bordit Drejtues të Projektit të IBM për ndërtimin e pikë-kalimeve të përhershme kufitare në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Pjesëmarrës në takim ishin anëtarët e Bordit Drejtues të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.930Z

Ende s’ka filluar regjistrimi në veri

Nga Express më 08 prill 2011 në ora 19:40 Në një deklaratë të Komitetit Drejtues të Fondit të Mirëbesimit për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe banesave në Kosovë thuhet se procesi i regjistrimit është duke vajtur mirë. Anëtarët i ftojnë të gjithë banorët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.440Z

Kosovë, në veri nuk ka filluar regjistrimii popullsisë

MITROVICË- Në veri të Mitrovicës nuk ka filluar regjistrimi i popullsisë as nga zyrtarë të institucioneve të Kosovës e as nga zyrtarë ndërkombëtarë të UNOPS-it. Ngecjen në regjistrimin e popullsisë në veri të K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Programi ART GOLD 2 i PNUD-it, projekt pilot në Shkodër e Vlorë

Programi i PNUD-it, ART GOLD 2, n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe Shkencs dhe programin Universitas t UNOPS-it mbshtet krijimin e dy Laboratorve pr Zhvillimin Njerzor dhe Bashkpunimin Ndrkombtar n Shkodr dhe Vlor, pr t mirpritur student dhe zyrtar t administrats t cilt do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama