Rezultate te kerkimit per termin: +Uaaa

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] uaaa / docs[0] 15 / hits[0] 15 /
No Pic available
  • 2017-03-31

Vëzhgimi i BOOM: Në liqenin e Fierzës, aty ku lundron peshku i ngordhur

Grupi i xhirimit të emisionit BOOM në RTV Ora News ka udhëtuar në fshatin Ram të Hasit, në verilindje të vendit. Banorët kanë denoncuar se një sasi e madhe peshku ka ngordhur në liqenin e Fierzës. Edhe pse nuk ka një version zyrtar se pse nuk ka ndodhur kjo gjë, nga vëzhgimi i BOOM vi

INTERVISTA / Birçe Hasko: Jam i lumtur që do vdes në një apartament dhomë e kuzhinë
  • 2017-01-11

INTERVISTA / Birçe Hasko: Jam i lumtur që do vdes në një apartament dhomë e kuzhinë

Birçe Hasko, i lindur në Dukat të Vlorës në 15 mars 1942, është aktor i njohur shqiptar. Mbas mbarimit të shkollës Jani Minga të Vlorës punoi si mësues në Memaliaj, ku angazhohet me trupën e Estradës amatore të qytetit. Në vitin 1965 fillon studimet për aktor në Institutin e Lart

No Pic available
  • 2016-10-27

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin Ne banonim në dy apartamente përballë njëri-tjetrit, në një pallat të ri e të bukur. Praktikisht unë u rrita nga gjyshja. Ajo shfaqej n kornizn e ders si nj piktur. Sytë boj qielli e t thell, të mbërthenin në vëmendjen e tyre. Qafa e saj bor e bardh kontr

No Pic available
  • 2016-08-18

Pa punë po, pa pushime kurrë!

Nga Ilva Tare Gushti është muaji më i jetueshëm në Tiranë, edhe për shkak të braktisjes së kryeqytetit për destinacionet e pushimeve buzë detit apo malit. Megjithatë, nëse nuk ke ikur dhe shfaqesh nëpër qytet, nuk është e lehtë të përballosh shikimet apo pyetjet me portret të fo

INTERVISTA E PLOTE/ Lamtumira e Nexhmije Hoxhës: Po shkoj tek Enveri
  • 2016-02-09

INTERVISTA E PLOTE/ Lamtumira e Nexhmije Hoxhës: Po shkoj tek Enveri

Nga Rudina Xhunga Do të doja të ndanim bashkë 10 kujtime të pothuajse 10 dekadave të jetës suaj, duke e nisur me një periudhë që ndoshta nuk njihet; periudha e Manastirit. E nisim me një kujtim nga vendi i lindjes. Unë kam lindur në Manastir në 8 shkurt të vitit 1921 nga prindër di

A po tregohet raciste policia me Marsel Qeleshin?
  • 2015-11-02

A po tregohet raciste policia me Marsel Qeleshin?

Marsel Qeleshi, djali që goditi autobusin e kombëtares serbe me gur, u la i lirë edhe nga gjykata e apelit, megjithatë ai vazhdon të hasë probleme me policinë. Qeleshi ka raportuar se ka përfunduar sërish në komisariat pa arsye dhe e ka denoncuar në profilin e tij në Facebook një gjë

Alketa Vejsiu publikon foto të fëmijërisë, bashkë me vëllanë |FOTO
  • 2015-08-15

Alketa Vejsiu publikon foto të fëmijërisë, bashkë me vëllanë |FOTO

Transmetuar më 14.08.2015 - 18:10 Ajo është një prezantuese e suksesshme e përfshirë dhe në botën e biznesit. Por pavarësisht angazhimeve të shumta, me sa duket nostalgjia e kthen pas në kohë. Alketa Vejsiu publikon n