Rezultate te kerkimit per termin: +Uashingtoni

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.157Z

Uashingtoni njeh qeverine somaleze

Uashingtoni njeh qeverine somaleze E premte 18 Janar 2013 1015 p styletext-align justify p Uashingtoni njeh qeverine somalezeUashingtoni e ka njohur qeverine e Somalise qe eshte vendimi i pare i tille ne me shume se dy dekada Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton njoftoi per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.272Z

Uashingtoni paralajmeron Kabulin

Uashingtoni paralajmeron presidentin afgan, Hamid Karzai dhe administraten e tij te rrisin aftesine per t’u vetembrojtur pasi prezenca ushtarake e SHBA-se ne Afganistan nuk eshte e pakufizueshme. “Qeveria e Kabulit duhet te kete te qarte se impenjimet ushtarake amerikane ne Af

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.976Z

Kriza Uashingtoni Gjeni zgjidhje

Në kushtet kur acarimi politik në Tiranë është rikthyer, nga Uashingtoni vijnë kërkesa të qarta për gjetjen e një kompromisi të shpejtë. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zv/Ndihmës Sek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.876Z

SHBA, Uashingtoni ligjëron martesat e homoseksualëve

Uashingtoni i është shtuar listës së shteteve amerikane që njohin zyrtarisht në mënyrë ligjore martesat nëpërmjet personave të të njëjtit seks. Gjykata e Lartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikes u ka dhënë ditën e marte dritën jeshile martesave gej në Shtetin federal të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.551Z

Uashingtoni, dashuri-urrejtja për aleatët

Politikanët jo gjithmonë kanë mundësi t‘i zgjedhin shokët e tyre. Për hir të marrëdhënieve të mira me vende strategjikisht të rëndësishme, Uashingtoni ndonjëherë bën një sy qorr ndaj shkeljeve të të drejtave të njeriut, mungesës së popullaritetit brenda vendit, apo defekteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.267Z

Uashingtoni dhe zgjedhjet 2009

Sipas mediave shqiptare, zv/ndihmës Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Stjuart Xhons, i ka deklaruar qartë Kryeministrit Berisha se qëndrimi që ka shprehur dhe shpreh ambasadori amerikan në Tiranë, Xhon Uidhers, pasqyron vetëm vijën zyrtare të administratës së Uashingtonit, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.132Z

Uashingtoni perjashton nga vendi 18 shtetas ruse

Uashingtoni ka bërë publike listën me emrat e 18 shtetasve rusë, të cilët do të përjashtohen nga territori amerikan pasi kanë lidhje me vdekjen e avokatit rus Magnitski, i cili humbi jetën në rrethana të dyshimta në një burg t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama