Rezultate te kerkimit per termin: +Uashingtonit

Meta: total 1000 / total_found 4657 / time 0.002 / keyword[0] uashingtonit / docs[0] 4657 / hits[0] 5534 /
PËRSE RAMA I DUHET BASHËS, DHE ANASJELLTAS!
  • 2017-06-26

PËRSE RAMA I DUHET BASHËS, DHE ANASJELLTAS!

Arben MANAJ Fituesi tashmë dihet, Rama dhe Rilindja, Humbesi, Basha dhe Republika e Re. Por humbësi më i madh i pushtetit është Meta dhe ish-Partia e tij. Në një plan më afatgjatë, gjithesesi. Siç ndodh në kësi rastesh, kërkohen koka. Ndaj Bashës nuk u prit as të gdhihej e nesërmja

Sanksionet, Rusia anulon takimin me diplomatët e SHBA-së
  • 2017-06-21

Sanksionet, Rusia anulon takimin me diplomatët e SHBA-së

Kremlini ka analuar një takim në mes të nënsekretarit të SHBA-së, Thomas Shannon dhe zëvendësministrit të Jashtëm rus, Sergei Ryabkov. Ministria e Jashtme Ruse ka cituar Ryabkov të ketë thënë, se anulimi i takimit ka qenë përgjigje ndaj sanksioneve të reja për Rusinë nga Uashingto

No Pic available
  • 2017-06-19

Rusia paralajmëron SHBA e aleatët në Siri: Do të qëllojmë çdo avion.

Rusia paralajmëron forcat amerikane dhe koalicionit të saj në Siri se do të rrëzojë çdo avion apo dron që shkel në zonën e saj të operacioneve në Sirinë perëndimore. Ministria ruse e Mbrojtjes tha se tani po trajton si objektiva çdo avion të koalicionit që fluturon në perëndim të

No Pic available
  • 2017-06-16

Zv. Presidenti Mike Pence punëson avokat personal

Në një kohë kur debati për lidhjet e dyshuara të zyrtarëve të fushatës së Donald Trump dhe Rusisë ka ardhur gjithnjë e duke u përshkallëzuar, zv. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pense, ka punësuar një avokat personal, i cili do të përfaqësojë numrin dy të Uashingtonit n

No Pic available
  • 2017-06-15

Roli amerikan, i nevojshëm për zmbrapsjen e ndikimit rus në Ballkan

Një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit tha të mërkurën se Ballkani Perëndimor përballet me sfidat më serioze që nga viti 1990. Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee foli në një seancë për rajonin në Senat, ku senatorë dhe ekspertë bënë thirrje pë

BASHA NË AMERIKË, ÇFARË ËSHTË KJO LËVIZJE?
  • 2017-06-14

BASHA NË AMERIKË, ÇFARË ËSHTË KJO LËVIZJE?

Spartak NGJELA Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje? Do jetë pozitiv për Shqipërinë, por jo për Bashën Basha është i thirrur, kuptohet. Por, përse është thirrur? Njerzit kanë ngelur të shtangur që Lulzim Basha ka udhëtuar drejt Uashingtonit. Pyetja mbetet: përse e kanë

SHBA, të shtëna me armë zjarri në një fushë bejsbolli, qëllohet kongresmeni republikan
  • 2017-06-14

SHBA, të shtëna me armë zjarri në një fushë bejsbolli, qëllohet kongresmeni republikan

Ligjvenësi Stephen Scalise, republikan nga shtetit të Luizianës, u plagos sot me armë zjarri ndërsa ishte duke luajtur bejsboll në një fushë në Aleksandria, shumë pranë Uashingtonit. Sipas njoftimeve në vendin e ngjarjes është shtënë disa herë me armë. Sipas punonjësve të ndihm