Rezultate te kerkimit per termin: +Uashingtonit

Total: 4938
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.556Z

Lulzim Basha Një turist në bashkinë e Uashingtonit

Share Lulzim Basha u nis në SHBA duke shpërndarë në media njoftimin se ishte ftuar nga kryebashkiaku i Uashingtonit, z. Vincent Gray. Mjafton të ndiqni pamjet dhe do kuptohet fare lehtë se kjo lloj pritjeje s’ka të bëjë me vizitë zyrtare, por si një vizitë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.497Z

Kryebashkiaku Basha takohet me homologun e Uashingtonit

WASHINGTON-Kryetari i Bashkia e Uashingtonit do të ndihmojë Bashkinë e Tiranës në krijimin e zyrës së punësimit, ndërtimin e linjës së tramit, përmirësimin e cilësisë së jetës duke nisur me hapësirat e gjelbra dhe cilësinë ajrit si dhe do t’i vërë në shërbim planin e zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.895Z

Këshilli Atlantik, Bushati niset drejt Uashingtonit

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, niset për në Uashington ku do të marrë pjesë në Konferencën organizuar nga Këshillit Atlantik. Në këtë Konferencë do të marrin pjesë ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes nga vendet anëtare të NATO-s gjatë dekadës së fundit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.456Z

Meta: Reformat, kryefjala e mesazhit të Uashingtonit

Mesazhet e mbërritura nga Uashingtoni në vizitën e kryeministrit Edi Rama janë të qarta edhe për kreun e LSI-së, Ilir Meta dhe ato kanë vetëm një kryefjalë; reformat. SHBA mbështet rrugën e reformave dhe bëjnë thirrje për thellimin e tyre veçanërisht në drejtësi, deklaroi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.256Z

Arrestohet kryebashkiaku i Uashingtonit

Policia e Kongresit amerikan ka arrestuar dje 41 persona, mes të cilëve edhe Kryetarin e Bashkisë së Uashingtonit, gjatë një proteste të organizuar kundër buxhetit të qeverisë federale, i cili shkurton ndjeshëm fondet për bashkitë. Kryebashkiaku Vinsent Grei, bashkë me anëtarët e Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.138Z

Ngjela: Me Nishanin Berisha i shpall luftë Uashingtonit

Share Ish aleati i dikurshëm i demokratëve, sot bashkëpunëtor në kampin e majtë, Spartak Ngjela ka deklaruar sot se me emërimin e Nishanit president të Republikës, kryeministri Berisha i ka shpallur luftë të pastër Uashingtonit. Sali Berisha është në konflikt me Uashingtonin. Të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.024Z

Takimi i Bashës me kryebashkiakun e Uashingtonit, një mashtrim?

Share Bashkia e Tiranës bëri me dije dy ditë më parë se, Lulzim Basha është ftuar për një vizitë nga homologun e tij në Uashington. Por, mësohet se Basha nuk ka marrë asnjë ftesë nga kryebashkiaku i Uashingtonit, por nga një universitet amerikan (SAIS). Lulzim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama