Rezultate te kerkimit per termin: +Udhheqsit

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] udhheqsit / docs[0] 122 / hits[0] 137 /
No Pic available
  • 2012-08-22

Nënë Tereza mes 100 personaliteteve më të shquara të botës në të gjitha kohërat

Nga Gjek Gjonlekaj/ New York Revista amerikane TIME, botohet nj her n jav. TIME sht shum prestigjioze n Shtetet e Bashkuara dhe kudo n bot. Çdo vit kjo revist boton edicione speciale. Para dy vjetsh me rastin e 100 vjetorit t lindjes s Nns Terezës revista TIME botoi nj numr special kushtuar asaj.

No Pic available
  • 2011-05-25

Shqipri, kur arbitri bhet pal!

Nga Ennio Grassi* Pr t kallzuar se ç’po ngjet n Tiran, n t pabesueshmen pjes e dyt e lojs elektorale (n transmetim direkt televiziv pra faqe bots), pr ta kallzuar pra kt, do bnte fajde t thirrrej nj shkrimtar i talentuar n vend se nj komentator politik. E provoi n fakt Ismail Kadare, kur

No Pic available
  • 2010-09-02

Mjegull politike mbi Moskë

Rusin mund ta krcnoj revolucioni. Kriza financiare e ka tronditur thell popullaritetin e Putinit dhe Medvedevit, ndrsa paaftsia e tyre e plot n luftn kundr zjarreve katastrofale t ksaj vere n Rusi e ka tronditur edhe m shum besimin e rusve tek udhheqsit e tyre. Era, vapa dhe zja

No Pic available
  • 2010-09-02

Izrael-Palestinë, fillojnë negociatat e paqes

Obama nis n Uashington bisedimet direkte pr arritjen e paqes s shumpritur Presidenti Barak Obama nisi dje bisedimet me udhheqsit e Lindjes s Mesme n prag t fillimit t negociatave direkte mes palestinezve dhe izraelitve pr arritjen e paqes s shumpritur t mbetura pezull prej 20 muajve. Obama u takua m

No Pic available
  • 2010-09-01

Amerika i jep lamtumirën Irakut

Ka prfunduar zyrtarisht, pas shtat vjetsh, misioni luftarak i forcave amerikane n vend Shtat vjet pas pushtimit t Irakut, misioni luftarak i SHBA-s mori fund kt t mart. Vetm 50.000 ushtar do t mbeten n vend, me detyrn e trajnimit t trupave irakiane. Deri n fund t 2011-s, t gjitha njsit amerikane do

No Pic available
  • 2010-09-01

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d

No Pic available
  • 2010-08-31

Paret dhe vitet që na grabit Rama

Shqiptarët, por në mënyrë të veçantë banorët e kryeqytetit, po e vuajnë në shumë forma qeverisjen e papërgjegjshme në nivel lokal të kryebashkiakut Rama Shqiptart, por n mnyr t veant banort e kryeqytetit, po e vuajn n shum forma qeverisjen e paprgjegjshme n nivel l