Rezultate te kerkimit per termin: +Udhrrfyesi

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] udhrrfyesi / docs[0] 25 / hits[0] 26 /
No Pic available
  • 2010-08-25

Topalli takon Lohan: Do zbatojmë çdo dokument të BE-së

Kreu i delegacionit t Komisionit Europian, drejt largimit. Shtatori, pa ambasador Parlamenti shqiptar zotohet se do t vlersoj do raport dhe dokument t Bashkimit Europian si nj axhend prioritare t Kuvendit. Ky premtim shtgjat takimit t lamtumirs mes Kryetares s Kuvendit, Jozefina Topalli, dhe ambasa

No Pic available
  • 2010-08-15

Raporti i ekspertëve, Shqipëria ngec te krimi dhe korrupsioni

Udhrrfyesi Berisha i krkoi administrats t pezulloj pushimet pr plotsimin e kushteve Kushtet teknike ende nuk kan prfunduar pr Shqiprin q t krkoj me plot goj heqjen e vizave nga Brukseli. Raporti i ekspertve t Komisionit Europian pr vizat, pritet q t jet “djegs” pr Shqiprin, pikrisht pr

No Pic available
  • 2010-07-21

Lulzim Basha: Ja si i plotësuar 3 kushtet për vizat

Hetimi, bashkëpunimi me prokurorinë, maksimal Shqipria i ka prmbushur plotsisht 3 kriteret shtes t prcaktuara nga Komisioni Evropian pr liberalizimin e vizave. Konfirmimi sht dhn nga ministri i Brendshm, Lulzim Basha, gjat seancs dgjimore t zhvilluar dje n Komisionin e Ligjeve.

No Pic available
  • 2010-07-11

LSI: Shqipëria sdo të humbë shansin historik

Lvizja Socialiste pr Integrim vlerson se rezoluta e Parlamentit Evropian sht udhrrfyesi m i mir q duhet t ndjek politika shqiptare pr t mbrritur n standardet t cilat t bjn t mundur q Shqipria t marr statusin e vendit kandidat pr n Bashkimin Evropian. Kt qndrim mbajti dje Lvizja S

No Pic available
  • 2010-07-10

Eva Allushi: Edi Rama ka izoluar partinë

Antarja e kryesis s PS-s, kritika t ashpra strategjis politike t ndjekur nga Edi Rama pas zgjedhjeve t qershorit t vitit t kaluar. Po krkojm t prssim mjetet me t cilat dshtuam, shprehet ajo pr qndrimet e fundit t PS-s. Znj. Allushi, keni qen nj ndr zrat e par kritik ndaj politiks q ndoqi kreu soc

No Pic available
  • 2010-06-28

Fule: Funksionimi i Kuvendit, fitore e negociatave

Komisioneri, keqardhje që nuk u arrit marrëveshje: Partitë kanë instrumentet të zgjidhin ngërçin Ngri politik shqiptar vazhdon t mbetet nj shqetsim pr Bashkimin Evropian, po nj shqetsim aq i madh sa t rndoj mbi raportet e tij me vendin ton. Hyrja e opozits n Kuvend dhe nisj

No Pic available
  • 2010-06-14

Drafti i ambasadorëve: BE nxit palët për zgjidhje

Bashkimi Evropian nxit palt n politikn shqiptare pr zgjidhjen e ngrit. N draftin e konkluzioneve t prgatitur nga ambasadort e prhershm t Bashkimit Evropian mbi t cilin ministrat e Jashtm t BE-s do t diskutojn t hnn n Luksemburg, thuhet se prshndetet fakti q opozita shqiptare sht