Rezultate te kerkimit per termin: +Udhtart

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] udhtart / docs[0] 26 / hits[0] 32 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

No Pic available
  • 2010-08-27

Tragetet, çmime europiane me standarde të Botës së Tretë

Durrs Kreu i Drejtoris s Prgjithshme Detare, Bylykbashi: Ka ardhur koha t ndryshojn kushtet Edhe kt sezon turistik emigrantt jan prballur me mime t kripura n linjat e transportit detar q lidh dy brigjet e Adriatikut dhe me standarde larg atyre t krkuara pr nj udhtim komod e q prmbush vlern e paguar

No Pic available
  • 2010-08-26

Ramazani, si është shndërruar në një stinë fitimesh për tregtarët

Kur Ademir Husagic, shefi ekzekutiv i ushqimit dhe pijeve n hotelin “Moharch Dubai” n Dubai mbrriti n kt vend 11 vjet t shkuara, Ramazani ishte nj periudh shum e qet pr biznesin q ai prfaqsonte. Gjat muajit t shenjt t myslimanve, q kt vit nisi m 11 gusht, myslimant e kufizojn shum t ngrn

No Pic available
  • 2010-08-23

E pushojnë nga puna, merr peng një autobus

Nj ish-polic i armatosur ka marr peng nj autobus me t paktn 20 udhtar n kryeqytetin e Filipineve, Manila. Mediat vendase bjn t ditur se udhtart jan t gjith turist kinez dhe mes tyre ka edhe fmij. I dyshuari, Rolando Mendoza, krkon t rikthehet n rradht e policis, pasi sht shkarkuar nga detyra pr tra

No Pic available
  • 2010-08-19

Ngec në rrjetat e peshkatarëve trageti, rrezikohen 123 veta

SOS n det t hapur. Shkmbimi i pasagjerve bhet n uj Ndodh q edhe mjetet e trafikut detar t ngatrrojn njra-tjetrn n det, ashtu si automjetet n rrugt automobilistike t Sarands. Prplasja mes funksionimit t trageteve dhe peshkarexhave q gjuajn n gjirin e Sarands ka uar m pengimim e lundrimit t tragetit t

No Pic available
  • 2010-08-19

Pelegrinazhi në Tomor, nis sot udhëtimi i rrezikshëm i mijëra besimtarëve

Festa Rruga pr n teqen e Kulmakut sht tejet e amortizuar dhe do vit ka marr jet pelegrinsh Agimi i dits s sotme shnon nisjen e pelegrinazhit pr n malin e Tomorit, ku besimtart bektashinj kremtojn festn e Kulmakut. Dhjetra automjete kan udhtuar qysh dy dit m par drejt vendit t shenjt. Teqeja e Kulma