Rezultate te kerkimit per termin: +Udhtarve

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] udhtarve / docs[0] 46 / hits[0] 78 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

No Pic available
  • 2010-09-01

Hekurudha ka rritur importet dhe eksportet me fqinjët

Drejtori i Përgjithshëm i HSH, Ramadani: Presim investimet strategjike dhe modernizimin e sistemit hekurudhor Hekurudha Shqiptare aktualisht ka rritur n mnyr intensive importet dhe eksportet me linjat e saj me fqinjt dhe kryesisht me Malin e Zi. N nj prononcim pr “standard

No Pic available
  • 2010-08-31

Sulmi në Greqi, shoferi: Nuk ishin tifozë

Autobusi i linjs Athin-Sarand u sulmua me bomba “Molotov”. Policia fajsoi tifozt “Kam shptuar pr mrekulli t Zotit. Tre njerz m sulmuan teksa isha n udhtim e sipr, duke hedhur n drejtim t autobusit bomba artizanale, nga ato q bhen me shishe t mbushura me benzin. Jam shum i alarmuar

No Pic available
  • 2010-08-31

Radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës

Emigrantt Radh t gjata n pikn doganore t Kapshtics. Qindra automjete e mijra udhtar kan qndruar pr or t tra n pritje pr t kaluar kufirin drejt toks greke. Gjat dits s djeshme, radha e makinave i ka kaluar dy kilometra, por krahas tyre kan qen edhe autobus t shumt t linjave t udhtarve Shqipri-Greqi

No Pic available
  • 2010-08-29

Fluks emigrantësh në port, nis kthimi në vendet e punës

Emigrantt shqiptar q jetojn n shtetin italian kan nisur t kthehen pr n vendet e puns. T paktn 11 mij persona jan regjistruar n sportelet e piks kufitare t policis s portit t Durrsit, mbrmjen e kaluar, ndrsa n fundjav numri i tyre pritet t jet edhe m i madh. Policia kufitare e Durrsit ka hartuar nj p

No Pic available
  • 2010-08-27

Tragetet, çmime europiane me standarde të Botës së Tretë

Durrs Kreu i Drejtoris s Prgjithshme Detare, Bylykbashi: Ka ardhur koha t ndryshojn kushtet Edhe kt sezon turistik emigrantt jan prballur me mime t kripura n linjat e transportit detar q lidh dy brigjet e Adriatikut dhe me standarde larg atyre t krkuara pr nj udhtim komod e q prmbush vlern e paguar

No Pic available
  • 2010-08-26

Vazhdon fluksi i lartë i lëvizjeve në port

Vlor Fluksi i lvizjeve n Portin e Vlors ka vazhduar t jet i lart edhe gjat ditve t para t ksaj jave. Pr kt arsye, nga drejtoria e portit jan marr masa pr t prballuar fluksin n ikje t shtetasve shqiptar q jetojn n vendet perndimore. Sipas shefit t policis n Portin e Vlors, Kasm Mahmutaj, pr t prball