Rezultate te kerkimit per termin: +Udhzimi

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] udhzimi / docs[0] 26 / hits[0] 37 /
No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin
  • 2016-08-26

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve
  • 2014-03-30

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

Udhzimi i ministrit t Brendshm/ Automjetet q kan gjoba, sekuestrohen deri n shlyerjen e detyrimeve
  • 2014-03-25

Udhzimi i ministrit t Brendshm/ Automjetet q kan gjoba, sekuestrohen deri n shlyerjen e detyrimeve

Në rastet e identifikimit të drejtuesve të automjeteve debitorë për kundërvajtjet administrative në fushën e qarkullimit  rrugor, për  përmbushjen  e  detyrimeve financiare, agjenti verifikues plotëson procesverbalin e konstatimit të shkeljes (neni 203 i Kodit Rrugor) pa vlerë gj

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat
  • 2010-09-02

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat

Rama, takime me deputett e 12 qarqeve pr strategjin e re Partia Socialiste nis hartimin e strategjis pr sesionin e ri parlamentar. Deputett e Tirans dhe t Durrsit t spektrit t majt jan takuar dje n selin roz me kreun e partis, pr t diskutuar strategjin dhe linjn politike q do t ndjek Partia Socialis

No Pic available
  • 2010-08-31

Rinmbursimi i ccmimit të librave, prindërit skanë faturë

Paketa "Altertekst 2010-2011" do t prfshij tri tekste t reja, q do t hartohen vetm pr fmijt e emigrantve shqiptar Skema e subvencionimit do t ndryshoj n disa pika krahasuar me at t nj viti m par. Nisur nga kjo logjik, sivjet masa e rimbursimit do t jet 100 pr qind pr fmijt e familjeve q marrin ndih

No Pic available
  • 2010-08-30

Librat do të shiten në shkolla deri më 5 shtator

Afati Sekretarit e shkollave n arsimin parauniversitar kan qndruar t hapura edhe n fundjav. Kshtu do t jet edhe javn e ardhshme. Udhzimi i Ministris s Arsimit dhe Shkencs sht drguar n do institucion arsimor. Por, sipas udhzimit, librat do t shiten pran shkollave deri n datn 5 shtator. Ndrkoh q pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama