Rezultate te kerkimit per termin: +Udhheqsit

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.345Z

BE mbshtet luftn kundr ngrohjes globale

Udhheqsit e Britanis dhe Francs kan theksuar se udhheqsit e BE-s do t ndajn nga dy miliard euro n vit, pr t ndihmuar pjest m t varfra t bots n luftn kundr ngrohjes globale. Kryeministri i Britanis, Gordon Brown dhe presidenti i Francs, Nicolas Sarkozy, theksuan se dy vendet e tyre do t ndajn nj pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.858Z

Presidenti Topi dekoron Udhëheqësit e bashkësive fetare në Shqipëri

Presidenti i Republiks Bamir Topi dekoroi sot katr udhheqsit m t lart shpirtror t bashksive fetare shqiptare me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Sknderbeu”. Kryetari i Bashksis Myslimane t Shqipris Haxhi Selim Mua, Kryepeshkopi i Tirans, Durrsit dhe t gjith Shqipris, Anastas Janullatos, Arqipes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Izraeli kritikon ligjet britanike

Izraeli ka krkuar nga Britania q t ndryshoj ligjin, pas raporteve se ish-ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni, do t kishte rrezikuar arrestimin e saj nn akuzat pr krime t lufts, t kryera gjat ofensivs s vitit t kaluar n Gaz, po t mos e kishte anuluar vizitn e saj n Londr. Rreziku ligjor, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.649Z

Festohet në SHBA Dita e Martin Luter Kingut

Presidenti Barak Obama dhe familja e tij e kremtuan ditn e Martin Luter Kingut, udhheqsit t vrar t t drejtave t civile, duke shrbyer drekn pr nj organizat ndihmash, e cila ndan ushqime pr njerzit n nevoj. Martin Luter Kingu luftoi kundr diskriminimit racial n fund t viteve ’50 dhe n fillim t v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Miqsore pr Pavarsi

Prfaqsuesja e Malit t Zi mund t jet kundrshtari i prfaqsueses s Kosovs, n nj ndeshje miqsore q pritet t zhvillohet pr nder t dits s Pavarsis s Kosovs, m 17 shkurt t vitit t ardhshm. Kt e kat ditur nj burim i gazets Express brenda Federats s Basketbollit t Kosovs (FBK). Prfaqsuesja e Kosovs ka mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.261Z

Topi: jam i gatëshëm për nisjen e negociatave

Presidenti i Republiks Bamir Topi sht shprehur i gatshm t takohet me kryetart e dy partive t mdha politike Berisha dhe Rama. N nj njoftim zyrtar t Drejtoris s Informimit Publik thuhet se Presidenti i Republiks duke ndjekur me vmendje zhvillimet m t fundit politike n vend, mirpriti gatishmrin dhe vul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

T gjith n Kopenhag

Udhheqsit botror filluan t zbarkojn n kryeqytetin e Danimarks, Kopenhag, pr t marr pjes n Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, me synimin q ti japin nj nxitje t re negociatave, pas vrejtjeve se Konferenca po krcnon q t dshtoj. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s, Ban Ki Moon, kryeministri i Britan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama