Rezultate te kerkimit per termin: +Udinese

Meta: total 753 / total_found 753 / time 0.000 / keyword[0] udinese / docs[0] 753 / hits[0] 1008 /
No Pic available
  • 2019-04-03

Dëmtimi në kavilje, Valon Berhami rrezikon sezonin

Mbrëmë, gjatë ndeshjes Milan-Udinese, Valon Behrami u detyrua të dilte para kohe nga fusha, madje me barrelë, për shkak të një dëmtimit të rëndë. Deri në ato momente ai ishte ndër më të mirët në fushë për ekipin friulan. Kapiteni i Udineses pati probleme serioze me kaviljen e dj

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Vendos sërish Kean, Juventusi merr 3 pikët ndaj Empolit
  • 2019-03-30

Vendos sërish Kean, Juventusi merr 3 pikët ndaj Empolit

Moise Kean vijon të tregohet vendimtar, teksa pas golave me përfaqësuesen italiane, tashmë është rikthyer të shënojë sërish për Juventusin. Talenti vendosi fatin e takimit ndaj Empolit, duke u dhënë fitoren bardhezinjve, me një gol të shënuar në minutën e 72-të të ndeshjes, vet

Quagliarella i rinuar, ka shënuar sa Ronaldo në Serinë A
  • 2019-03-03

Quagliarella i rinuar, ka shënuar sa Ronaldo në Serinë A

Fabio Quagliarella nuk plaket kurrë. Në moshën 36-vjeçare sulmuesi italian garon kokë më kokë me Cristiano Ronaldon për titullin e golashënuesit më të mirë të Serisë A në këtë sezon. Të dy kanë shënuar nga 19 gola, por portugezi ka mundësi të shkëputet, pasi në mbrëmje luhet

Juvja minierë ari, 132 milionë nga shitjet e 9 lojtarëve
  • 2019-02-20

Juvja minierë ari, 132 milionë nga shitjet e 9 lojtarëve

Alberto Cerri është përfundimisht futbollist i Cagliarit. Sulmuesi ishte transferuar në formë huazimi te kuqeblutë nga Juventusi në fillim të sezonit, por nëse analizon kushtet e kontratës (në bazë të paraqitjeve në fushë) Cagliari është i detyruar blejë për 9 milionë euro, shum

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)
  • 2019-02-17

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)

Interi nuk e vuan mungesën e Mauro Icardit. Pasi fitoi në Europa League ndaj Rapidit të Vjenës, ekipi zikaltër iu imponua 2-1 në San Siro Sampdorias në javën e 24-t të Serisë A, duke dhënë një tjetër sinjal se sulmuesi argjentinas nuk është i pazëvendësueshëm në formacionin e Luc

Cristiano Ronaldo udhëheq Juven ndaj Sasuolos (Video-Foto)
  • 2019-02-10

Cristiano Ronaldo udhëheq Juven ndaj Sasuolos (Video-Foto)

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit. Sami Khedira në pjesën e parë dhe Ronaldi e Emre Can të dytën ishin autorët e golave të bardhezinjve, që si gjithmon