Rezultate te kerkimit per termin: +Uellsit

Total: 728
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.427Z

Speed, selektor i Uellsit

Nga Express më 14 dhjetor 2010 në ora 17:32 Gary Speed është selektor i ri i përfaqësueses së Uellsit. Lajmin e ka bërë të ditur të martën Federata e Futbollit të Uellsit. Speed, 41 vjeç, që në karrierën e tij futbollistike ishte kapiten i kësaj përfaqësuese, do ta marrë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.315Z

Nishani fton Princin e Uellsit për vizitë në Shqipëri

Uells - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u prit në një takim zyrtar në Clarence House, nga Lartmadhëria e Tij Princi i Uellsit Charles. Presidenti Nishani ndau me Princin e Uellsit mendimet dhe opinionet mbi zhvillimet e ndryshme në Shqipëri, rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe sfidat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.102Z

Vdes përzgjedhësi i Uellsit, Gary Speed

Përzgjedhësi i Uellsit, Gary Speed është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij gjatë mëngjesit të së dielës. Ish-ylli i Leedsit, Evertonit dhe Newcastle është gjetur i varur në shtëpinë e tij në Chester, gjithnj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.314Z

Presidenti Nishani fton Princin Charles të Uellsit në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka ftuar për  një vizitë zyrtare në Shqipëri Princin Charles të Uellsit. Ftesa e Presidentit Nishani, u bë gjatë një vizite që ai po zhvillon në Mbretërinë e Bashkuar gjatë një takim zyrtar në Clarence House, me Lartmadhërinë e Tij Princin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.275Z

Pritja madhështore që tifozët i bënë lojtarëve të Uellsit

Më shumë se 100 mijë tifozë kishin mbushur rrugët e  Uellsit duke përshëndetur heronjtë e tyre, të cilët kaluan çdo parashikim në Euro 2016. Tifozët kishin mbushur të gjithë rrugën ku ka kaluar autobusi mbi të cilin qëndronin lojtarët e Uellsit. Uellsi, jashtë çdo pritshëmëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.379Z

FOTOT/ Peshqit që e bënë me turp Anglinë: Përralla e mrekullueshme e Uellsit!

Ajo e Uellsit është një përrallë e vërtetë plotë emocione që vetëm futbolli di ti dhurojë. Uellsianët kanë prekur për herë të parë në historinë e tyre një gjysëmfinale të një komepticioni madhor. Tre golat dhe fitorja me përmbysje përballë Belgjikës kanë qenë ndoshta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.105Z

Gjendet i vdekur trajneri i Uellsit ish-futbollisti Geri Spid

Geri Spid, trajneri i kombëtares së Uellsit është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në moshën 42 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur në fillim Federata Uellsiane e Futbollit, pastaj e konfirmoi edhe policia e Çishajërit, nj&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama