Rezultate te kerkimit per termin: +Uembli

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] uembli / docs[0] 301 / hits[0] 352 /
Kualifikueset e Boterorit 2018
  • 2016-11-12

Kualifikueset e Boterorit 2018

var fbShare url httpvizionplusalkualifikueset-e-boterorit-2018size smallbrbrFranca mund rivalen direkte ne Grupin A Suedine dhe nis shkeputjen drejt Rusise Skuadra e Deshamp ka dominuar pjesen e pare ne Stade de France por nuk ka arritur te gjeje rrugen e rrjetes gje qe e kane bere miqte me te fill

Champions Borusia Dortmund ne turin tjeter
  • 2016-11-03

Champions Borusia Dortmund ne turin tjeter

var fbShare url httpvizionplusalchampions-borusia-dortmund-ne-turin-tjetersize smallbrbrRezultate surprize ne mbremjen e dyte te javes se 4 te fazes ne grupe te UEFA Champions League Juventus dhe Real shtyne ceshtjen kualifikim pas barazimeve ndersa skuadra e vetme qe preu bileten per ne turin tjet

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E  OLIMPIADAVE
  • 2016-08-06

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E OLIMPIADAVE

Bajram Peçi Olimpiada, qysh nga ngjizja e lashtë, sportive e mistiko-fetare, është kuptuar pa shumë ndryshime e ka mbërritur deri në ditët tona si simbol i kërkesës për të vendosur paqe në njerëz e popuj. Lindi si një veprim i veçantë, art sportiv, u rrit si një flakë shpërthyese

Dimraj: Me pak shkencë dhe në sportet e tjera imitojmë kombëtaren
  • 2016-06-30

Dimraj: Me pak shkencë dhe në sportet e tjera imitojmë kombëtaren

  Zëvendësministri i Arsimit dhe Sportit tregon për betejën e fituar ndaj obezitetit te nxënësit Irgis Hysenaj Imazhi pozitiv që kombëtarja shqiptare e futbollit la në Europë dhe botë gjatë Euro 2016-s, mund të konsiderohet si një nga reklamat më të mira të Shqipërisë. Sport

Nis sfida e shumëpritur Francë  Shqipëri
  • 2016-06-15

Nis sfida e shumëpritur Francë Shqipëri

Ndeshja minute pas minute Min 09:00 – Në dallim nga ndeshja me Zvicren, futbollistët tanë po ushtrojnë presion ndaj bluve të Francës sapo ata marrin topin në posedim. Min 06:00 – Ndeshja ka nisur me ritëm për të dyja skuadrat, me Francën që qarkullon topin në mesfushë dhe

Francë-Shqipëri, publikohen formacionet e dy skuadrave
  • 2016-06-15

Francë-Shqipëri, publikohen formacionet e dy skuadrave

Me një formacion 4-5-1 dhe me Lilën dhe Memushajn të rinj në formacion, Shqipëria do të luajë ashtu siç pritej e kthyer në mbrojtje, dhe do të përdorë shpejtësinë e mesfushorëve për të dalë në kundrasulm. Publikohet formacioni i kombëtares shqiptare ndaj Francës: Berisha, Lila,

Ana e errët e stadiumit të ri dhe e vërteta e Kullës së tij 19-katëshe
  • 2016-04-29

Ana e errët e stadiumit të ri dhe e vërteta e Kullës së tij 19-katëshe

Në vitin 2011 një Vendim i Këshillit të Ministrave që mban poshtë firmën e Sali Berishës i dha jetë një shoqërie me emrin Kuq e Zi. Kjo VKM ndau 75% të Ndërmarrjes Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa për Federatën Shqiptare të Futbollit (me status privat OJF-je) dhe 25 përqind për sh